YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de bir şehit! PKK hedeflerine hava harekatı
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında terör örgütü silah mevzi ve barınakları ateş altına alınarak 4 hedef imha edildi. Bölgede devam eden operasyonlarda 1 asker şehit oldu.
Şemdinli'de bir şehit! PKK hedeflerine hava harekatı
31 Mayıs 2016 / 06:31 Güncelleme: 31 Mayıs 2016 / 16:43

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, alınan anlık istihbarat üzerine Şemdinli kırsalına gece 01.05-01.58 saatleri arasında hava harekatı düzenlendi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları, bölgede tespit edilen terör örgütü silah mevzi ve barınaklarından oluşan 4 hedefi ateş altına alarak imha etti. 

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

ŞEMDİNLİ KIRSALI'NDAKİ OPERASYONDA 1 ASKER ŞEHİT!

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada ağır yaralı hastaneye kaldırılan bir askerin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi. 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"31 Mayıs 2016 Salı günü Hakkari ili Şemdinli ilçesi kırsalında yürütülmekte olan operasyonda, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş ancak durumu ağır olan silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 05.40’da şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz." 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler