YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli Davası 10 Ocak'ta...
Şemdinli Davası 10 Ocak'ta...
05 Ocak 2012 12:50
Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi ertelenen Şemdinli davası için 10 Ocak salıya duruşma günü verdi.

 Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 17 Kasım'da yapılması planlanan, ancak deprem sebebiyle ertelediği Şemdinli davası için 10 Ocak'a duruşma günü verdi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 9 Kasım 2005'te meydana gelen patlamayla ilgili sanık astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ve itirafçı Veysel Ateş'in yargılandığı ve Uyuşmazlık Mahkemesi'nin kararıyla ikinci kez Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen Şemdinli davasına devam edilecek.

Davanın 18 Ekim'de görülen duruşmasında sanık avukatlarına son savunmalarını yapmaları için 17 Kasım 2011 tarihine kadar süre verilmişti. Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım'da meydana gelen depremler ve sonrasında yaşanan artçılar sebebiyle mahkemeler davaları erteleme kararı almıştı.

Van Adalet Sarayı'nın M Tipi Cezaevi'ne taşınmasının ardında ertelenen davaların görülmesine tekrar başlandı. Bu kapsamda Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, tarih vermeden ertelediği Şemdinli davası için 10 Ocak'a gün verdi. Mahkeme, sanıkların tutuklu bulunduğu cezaevlerine, sanık avukatlarına, müdahil ve müdahil avukatlarına duruşma günüyle ilgili bilgilendirdi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler