YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selçuk Üniversitesi'nde gerginlik
Selçuk Üniversitesi'nde gerginlik
31 Mayıs 2011 15:25
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgaya polis müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesindeki Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde BDP'li bir grup ile karşıt görüşlü grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Taş ve sopaların da kullanıldığı kavgaya müdahale için olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve polis sevk edildi. Kavga sırasında bazı öğrencilerin pantolonlarından çıkardıkları kemerleri kullandığı gözlendi. Güvenlik güçleri, kavga edenlere biber gazı ve copla müdahale etti. Gruplar, yerleşkenin yakınındaki Bosna Hersek Mahallesi'ne kaçtı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Bir grup öğrenci de Fen Edebiyat Fakültesinin önünde terör örgütü aleyhine slogan attı.

Gerginliğin sürdüğü, Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal'ın öğrencileri sakinleştirmeye çalıştığı bildirildi.

Konya'da 29 Mayıs Pazar günü BDP İl Teşkilatınca düzenlenen, BDP Genel Başkanı Hamit Geylani'nin katıldığı mitingde olaylar çıkmış, vatandaşlara ve güvenlik güçlerine saldıran bir grup partiliye polis müdahale etmişti. Gözaltına alınan 12 kişi ''polise mukavemet'' suçlamasıyla haklarında işlem yapıldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılan zanlılardan 7'sinin bir süre önce Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünün, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik olarak düzenlediği operasyonda gözaltına alınanlar arasında olduğu bildirilmişti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler