YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Selam Tevhid"de kumpas soruşturmasında iki tutuklama
"Selam Tevhid"de kumpas soruşturmasında iki tutuklama
22 Nisan 2015 20:58
''Paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakıldıktan sonra itiraz üzerine haklarında yakalama emri çıkarılan 2 subay tutuklandı.

Kamuoyunda "Selam Tevhid" olarak bilinen sözde "Kudüs Ordusu Terör Örgütü" adlı soruşturmada usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin ''paralel yapıya" yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, mahkemece serbest bırakıldıktan sonra itiraz üzerine haklarında yakalama emri çıkarılan 2 subay tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 15 şüphelinin ifadelerinin alınmasının ardından tutuklama istemiyle sevk edildikleri İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce 10 Nisan'da serbest bırakılmasına itiraz etti.

İtirazı değerlendiren İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği, 17 Nisan'da verdiği kararla Yüzbaşı Orhan Şahin ve Üsteğmen Hayati Özcan hakkında ''terör örgütü üyesi olma'' ile ''Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs'' suçlarından tutuklanması için yakalama emri çıkarılmasına hükmetti.

Yüzbaşı Şahin ve Üsteğmen Özcan, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'nce yakalama emri kararının yüzlerine okumasının ardından tutuklandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler