YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selahattin Demirtaş'tan PKK'ya silah bırakın çağrısı(!)
Demirtaş, PKK'nın silah bırakmasıyla ilgili bir soruya "Bizim çağrımıza kalmış olsa sabah kalkar akşama kadar çağrı yaparım." dedi.
Selahattin Demirtaş'tan PKK'ya silah bırakın çağrısı(!)
15 Temmuz 2015 / 07:30 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 08:30

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, katıldığı televizyon programında terör örgütü PKK'nın silah bırakmasıyla ilgili soru üzerine, PKK'ya sözde çağrıda bulunarak "PKK kesinlikte Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Ama benim çağrım çözüm değil ki..." dedi.

İşte Demirtaş'ın o açıklamaları:

'Öcalan'ın rolü belirleyici olacak'

(Kuzey Suriye'de yaşananlar) Ordu oraya gideceğine siyasetçiler gitmeli. Sınırların güvenliği PYD ile daha mümkün olur. Ancak PYD'de de şunu görmeli Türkiye'siz olmaz. Türkiye'nin ve PYD'nin çözümü yeni bir Suriye'ye hizmet etsin. Abdullah Öcalan'ın rolü çok belirleyici olacaktır.

'Birlikte yaşayalım ama özgürlükleri genişletelim'

- Kürtlerin derdi bölünmek değil, haksızlıklar bitsin isteniyor. Ayrı bir devlet kuralım demiyoruz, birlikte yaşayalım ama özgürlükleri genişletelim. Türkiye'deki Kürt sorununun çözümü için kabaca ilkesel çözümümüz bu.

'PKK kesinlikle Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır'

- (PKK'nın silah bırakması) PKK'yı tehdit olmaktan çıkarmanın yolu müzakeredir. Bizim çağrımıza kalmış olsa sabah kalkar akşama kadar çağrı yaparım. Çağrıyla olacak iş değil. Buradan çağrı yapıyorum PKK kesinlikle Türkiye'ye karşı silah bırakmalıdır. Ama benim çağrım çözüm değil ki... Kim yaparsa bırakacak Öcalan... O da hangi şartlarda yapacağını açıkladı.
 

dmr-006.jpg

 // biri
devlet dediğin hainlikle değil imanla, adaletle ve kanla kurulur. sen devlet kurmuyorsun devlete pusu kuruyorsun. ekmeğini yediğiniz şu güzelim ülkeye ihanet içindesiniz. istediğinizi alamıyoacaksınız. kanla hiç alamıyacaksınız Allahın izniyle......
15 Temmuz 2015 09:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler