YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sela okuyan imamı darbeden kişiye hapis cezası
Sela okuyan imamı darbeden kişiye hapis cezası
05 Ekim 2016 14:52
İzmir'in Urla ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sela okuyan imamı darbettiği öne sürülen kişiye, 2 yıl 6 ay hapis cezası verildiği öğrenildi. Yargıtay'a itiraz edildiği için sanık serbest bırakıldı.

İzmir'in Urla ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi sela okuyan imamı darbettiği öne sürülen kişiye, 2 yıl 6 ay hapis cezası verildiği öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu gece, Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla Urla Zeytinalanı Camisi'nde imamlık yapan M.H.B'yi (48) sela okuduğu gerekçesiyle darp ettiği ve bıçakla tehdit ettiği iddia edilen ve tutuklanan H.Ö'ye, Urla Asliye Ceza Mahkemesince geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada 2 yıl 6 ay hapis ile 9 bin lira adli para cezası verildi.

Mahkeme heyetinin, her iki suç için de "hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının uygulanmaması"nı kararlaştırdığı, dosyanın yargıtaya gönderilmesi nedeniyle de sanığı tahliye ettiği öğrenildi.

Olay
Darbe girişimi gecesi sela okuyan Urla Zeytinalanı Camisi imamı M.H.B, alkollü olduğu ileri sürülen H.Ö. tarafından darp edilmiş, şüphelinin "Neden sela verdin, sela veremezsin, dinle siyaseti karıştıramazsın. Burada iktidar biziz” dediği iddia edilmişti.

Şikayet üzerine gözaltına alınan H.Ö. 27 Temmuz'da tutuklanmıştı.

Olayı soruşturan Urla Cumhuriyet Başsavcılığı, H.Ö. hakkında "Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" ve "silahla tehdit" suçlamasıyla dava açmıştı.


AA

Etiketler: , ,
Onların umurunda mı???!!!
 // Muhafız
Ey TÜRK MİLLETİ;sizlere soruyorum?!,Bu CHP'li Milletvekilleri cezaevlerine gidip pkk ve diğer terör örgütü mensublarını ziyaret ederken,Suriye'de binlerce insanı katleden beşar esad'ı ziyaret ederken yada Hürriyet gazete binasının camı kırıldığında anında gazete binasına giderken;Acaba Neden Diyarbakır'da 27 CAMİ pkk terör örgütü tarafından yakıldığında sesleri çıkmadı?,yada neden Camilerin camları taşla kırılırken en ufak bile tepki vermedilet???!!!Lütfen bu zihniyeti sorgulayın artık...!!...
05 Ekim 2016 Çarşamba 15:32
CHPliler kanun nizam dinlemiyor. devleti biz kurduk diye mi
 // hursit dilaver
bu hangisi acep, tvde gördüğümüz 3 kişi değil yani. oralarda kırılan camlar ve kırılan amfi ve hoparlörler, koparılan kabloları kim ödeyecek. devlet mi, bunlar mı.ASIL ÖNEMLİ OLAN, CHP MEBUSLARI FALAN. hatırlayın samsunda da enerji bakanına yumruk atan herifi hemen çevreleyerek karakola bile göndermemişti bu CHPli tayfa.biri daha yumruk yemişti ,ona da kol kanat germişler ve karakolu basmışlardı.kemal bey yumruk yiyince de meclisi ayağa kaldırmışlardı.CHPLİLER DAVALARDA BASKI UNUSURU OLUYOR....
05 Ekim 2016 Çarşamba 15:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler