YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sekreterin arabasında '500 bin liralık' himmet
Paralel Yapı'nın Konya ve çevre illerdeki 'para abisi' olarak bilinen avukat Memduh Oğuz ve sekreteri tutuklandı. Sekreter Nehir P.'nin aracından 500 bin lira çıktı. Paranın himmetten toplandığı tespit edildi.
Sekreterin arabasında '500 bin liralık' himmet
14 Mayıs 2015 / 08:43 Güncelleme: 14 Mayıs 2015 / 08:45

Paralel Yapı'nın 'para abisi' olarak bilinen, Konya ve 10 ilde kurduğu avukatlık bürolarında himmet karşılığında işadamlarının davalarını usulsüzce kapattığı öne sürülen avukat Memduh Oğuz önceki gün yurtdışına çıkış hazırlığı yaptığı sırada Konya Havalimanı'nda gözaltına alındı. Paralel Yapı'nın 'para abisi' olarak bilinen Memduh Oğuz ile birlikte hukuk bürosunda çalışan avukatlar Mehmet Ş., Ahmet B. ve sekreteri Nehir P. de gözaltına alındı.

İkisi de tutuklandı

Selçuk Üniversitesi yakınlarında gözaltına alınan sekreter Nehir P.'nin aracının bagajında ise 500 bin lira değerinde euro, dolar ve altın ele geçirildi. Aynı çanta içinde avukat Memduh Oğuz'un adına ruhsatlı tabanca ile bin 500 mermi bulundu. El konulan paranın, himmet adı altında Paralel Yapı'ya mensup işadamlarından alınan paralar olduğu değerlendiriliyor. Avukat ve sekreteri tutuklandı.

 

SABAH

 // konoli
Ahaaa silahlı terör örgütü . Ruhsatlı da olsa 1500 mermi ile nereye ....
14 Mayıs 2015 11:21
himmet
 // hasan
bunlara hala kanan azda olsa vatandaşlarımız hala var. dini bunlardan öğrenen her yaptığını din için yaptım zannediyor. tüm illerde örgüte para toplayanlar destek verenlere gereken cezalar verilmeli....
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:30
bunlar devede kulak kalır..
 // atiker
bu zalimler yargı eliyle daha ne dümenler çevirdiler özellikle asliye hukuk mahkemeleri eliyle sorunlu bir çok meseleyi büyük paralar karşılığında hallettiler esrar eroin iişinden içerde yatanları para karşılığında şartlı dahliyer bir dönem bu işlerden içerde olanlar yüklü paralarla ank. bir yüksek mahkemenin yolunu tutuyordu anlaşabiliyorsa adamı kısa sürede dışarda geriye dönük bunların etkin olduğu yargıda işler yeni baştan ele alınsa tüm pislikleri ortalığı sacılır.....
14 Mayıs 2015 Perşembe 09:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler