YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sekiz askerin şehit düştüğü bölge teröristlerin geçiş noktası
Sekiz askerin şehit olduğu ve sekiz askerin de yaralandığı Hakkari'nin Çığlı bölgesi PKK'lı teröristler için çok önemli bir noktada. Bölge, teröristlerin Türkiye'ye geçiş noktası olarak biliniyor.
Sekiz askerin şehit düştüğü bölge teröristlerin geçiş noktası
13 Mayıs 2016 / 12:05 Güncelleme: 13 Mayıs 2016 / 12:09

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi'nde 8 asker şehit oldu. Çatışmanın yaşandığı Çığlı Köyü, terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye geçiş noktası olarak biliniyor.

Genelkurmay Başkanlığı, bu sabah saat 04.50 sularında, Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi'nde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 8 askerin yaralandığını bildirdi. Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu ise 2 pilotun şehit olduğu açıklandı.

1-109.jpeg

TERÖRİSTLERİN GEÇİŞ NOKTASI

Çatışmanın yaşandığı Çığlı Köyü teröristlerin Türkiye'ye geçiş noktası olarak biliniyor. 3 Mayıs'ta bölgede mayın arama tarama çalışması yürüten Uzman Çavuş Gökhan Aslan şehit olmuştu. Bunun ardından Hakkari Valiliği 4 Mayıs'ta Çığlı Köyü'nde sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denilmişti:

"İlimiz Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyü’nün sınıra yakın konumu itibariyle bölücü terör örgütü mensuplarının sınır bölgesinden ülkemize geçişinin engellenerek etkisiz hale getirilmesi ve muhtemel terör eylemlerinin engellenerek bölgenin kolluk kuvvetlerimizce temizlenmesi/arındırılması,

bozulan asayiş ve huzur ortamının, kamu düzeninin tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyünde 4 Mayıs 2016 günü saat 00.30’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, Çığlı Köyü’ne giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 // Poyraz
Kılıçdaroğlunun bazı odaklar için, kan dökülür mesajından sonra olaylar arttı... araştırılmalıdır......
13 Mayıs 2016 15:20
sevdalısı
 // vatan
Pkk nın geçiş yolu diye Ölmekmi gerekiyor en modern Mayınlarla milim milim örün o zaman nedir bu delisaçmalığı yahu ?...
13 Mayıs 2016 12:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler