YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitlerin kimlikleri belirlendi
Şehitlerin kimlikleri belirlendi
02 Haziran 2010 09:15
Gazze yolunda şehit düştüler...

Gazze'ye yardım götürmek için yola çıkan ve İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara adlı gemide saldırıda hayatını kaybeden 9 kişiden 4 Türk olduğu bildirildi. 2'si ağır yaralı 4 yaralı ise Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi. İsrail askerleri tarafından şehit edilenlerin isimleri İbrahim Bilgen, Ali Haydar Bengi, Ali Ekber Yaratılmış ve Muharrem Kavakçıoğlu.

6 ÇOCUK YETİM KALDI

İbrahim Bilgen'in şehit haberi Siirt'e bomba gibi düştü. Geride gözü yaşlı bir eş ve 6 yetim bırakan Bilgen şehin çok sevilen isimlerinden biriydi. Saadet Partisi Siirt İl Başkanlığı Müfettişi olan Bilgen'in, 29 Mart yerel seçimlerinde partisinden belediye başkanı adayı olduğu öğrenildi. Elektrik mühendisi olan Bilgen'in yakın arkadaşı ve eski Siirt SP İl Başkanı Abdullatif Evin, Bilgen'le uzun yıllar dava arkadaşlığı yaptığını belirterek "Çok temiz, davasına sadık Allah dostu bir kardeşimizdi. Davası yolunda şehit düştü" diye konuştu.

Şehit olan Ali Ekber Yaratılmış'ın ölümü, sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Yaratılmış'ın İstanbul'da görev yapan öğretmen arkadaşı Mehmet Faruk Cevher, Ali Ekber Yaratılmış'ın İskenderun ve çevresinde çok iyi tanınan ve örnek bir şahsiyet olduğunu belirterek "Ömrünü yardım işlerine adamış bir insandı. Hep şehit olmayı istedi. Eğer bu gemiye binmemiş olsaydı kahrından ölürdü" diye konuştu.

ŞEHİT OLMAK İÇİN DUA ETTİ

Geride 4 çocuk bırakan Diyarbakırlı Ali Aydar Bengi de Gazze yolculuğunu çıkmadan önce şehit olmak için günlerce dua etmiş. Kayapınar ilçesinde yaşayan Bengi'nin eşi Sanye Bengi, eşinin şahadet haberi ile gurur duyduğunu dile getirdi. Eşiyle en sonra Mersin'de yola çıkmadan önce telefonla görüştüğünü anlatan Sanye Bengi, "Sürekli de şehit olmak için dua ediyordu. Bizim gurur kaynağımız oldu" diye konuştu. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler