YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitlerin cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi
Şehitlerin cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi
Şehitlerin  cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi
25 Aralık 2008 / 12:01 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cizre'de şehit olan askerlerimizin sayısı 4'e yükseldi. Şehitlerin  cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.


Şırnak'ın Cizre ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 4'e yükseldi. Şehit olan 3 asker için de cenaze töreni düzenlendi. Nusaybin Caddesi İpek Yolu Cami civarında, dün teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan askerler Emrah Karataş, Zeki Yolcu ve Turan Damgacı'nın cenazesi ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesinden alınarak Tank Taburu'na getirildi.


Tank Taburu'nda düzenlenen törene Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Cizre Kaymakamı Cihan Demircan ve askeri yetkililer katıldı. Törene gazeteciler alınmadı. Helikopterle Diyarbakır'a gönderilen cenazeler, buradan uçakla memleketlerine doğru yola çıkacak.


Bu arada, saldırıda ağır yaralanan ve Diyarbakır Asker Hastanesine sevk edilen erler Bilal Levent, Musa Çapur, Ahmet Akyürek ve Ferhat Fırat'ın tedavileri sürüyor.


DAMGACI İSTANBUL'DA TOPRAĞA VERİLECEK
Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Doğala köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Er Turan Damgacı'nın cenazesinin ailesinin yaşadığı İstanbul'da defnedileceği belirtildi. Damgacı'nın (20) yarın Maltepe'deki Yusuf Ziya Üçüncü Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde defnedilecek.


KARATAŞ'IN BABA EVİ, TAZİYEYE GELENLERİN AKININA UĞRADI
Piyade Çavuş Erhan Karataş'ın Nevşehir'deki baba evi, taziyeye gelenlerin akınına uğradı. Karataş'ın (21), Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyutatlar köyündeki evine Türk bayrağı asıldı. Gazetecilerin girmesine izin verilmeyen evden ağıtlar yükselirken, çok sayıda vatandaş da taziye için eve geldi.


Baba Adnan ve anne Şehriban Karataş'ın 7,5 ay önce askere uğurladığı Erhan Karataş'ın, biri kız diğeri erkek 2 kardeşi bulunuyor. Şehit Erhan Karataş'ın cenazesi, askeri törenin ardından toprağa verilecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler