YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitlerimizi uğurluyoruz!
Şehitlerimizi uğurluyoruz!
04 Eylül 2012 14:49
Şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt, memleketi Gaziantep'te son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Bozkurt için Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, camiye getirilirken, annesi Rabia, babası Ali ile kardeşleri ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Cenaze törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Gaziantep Valisi Erdal Ata ve 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, şehidin ailesine baş sağlığı diledi. Cami avlusunu dolduran vatandaşlar da sık sık terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Şehit Uzman Çavuş Ahmet Bozkurt'un naaşı kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu. Kardeşinin tabutu başına gelen kız kardeşi Nuriye Bozkurt, ''Ağlamayacağım. Benim abim aslanlar gibi şehit oldu. Şerefiyle onuruyla tören yapıldı, gömülecek. O dağdakiler, leş sürüsü gibi itlere, çakallara yem olacak'' diyerek, tabutu öptü.

Anne Rabia, kardeşleri aracın mezarlığa gidişi sırasında ellerini açarak, dualar eşliğinde şehidi uğurladı. Şehit Bozkurt, Asri Mezarlık'taki aile kabristanında toprağa verildi.

Cenaze törenine yakınlarının yanı sıra, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Ali Şahin, CHP Gaziantep milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, MHP Milletvekili Edip Semih Yalçın, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Arslan, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, CHP İl Başkanı Mehmet Gökdağ, MHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ERDOĞAN SÖNMEZ

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez, Antalya'da toprağa verildi.

Şehit Sönmez'in cenazesi Antalya Hava Meydan Komutanlığı'ndan ailesi ve askeri yetkililer tarafından alınarak konvoy halinde Kepez ilçesi Yeşiltepe Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi'ndeki evine getirildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, burada ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Şehidim hakkını helal et bize'', ''Meclis'te PKK istemiyoruz'' gibi sloganlarla kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

Şehit Sönmez'in annesi Günay ve kız kardeşi Pınar Sönmez tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Oğlunun cenazesinin yanından ayrılmak istemeyen anne, kendisine getirilen sandalyeye oturarak tabutun başında bekledi.

İzmir'de 10 günlük asker olduğu öğrenilen şehidin amcasının oğlu Malik Sönmez ise şehidin cenazesine sarıldığı sırada fenalık geçirdi. Bayılan Malik Sönmez'e ambulansta müdahale edildi.

Şehidin cenazesi burada okunan duanın ardından vatandaşların omuzunda aynı caddede bulunan Barınak Camisi'ne getirildi.

Cenaze töreni öncesinde şehidin annesi Günay Sönmez, kız kardeşi Pınar Sönmez ve erkek kardeşi Yusuf Sönmez tabuta sarılarak uzun süre ağladı.

Cenaze töreninde ağlamamaya çalıştığı gözlenen ve tabutu seven Baba İlyas Sönmez ise sık sık tabutun başında nöbet tutan askerlerin terini sildi.

Baba Sönmez, cenaze töreninde yanında bulunan AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel'e ''Ne olur bunları Meclis'ten atın'' dedi.

Baba Sönmez, ağlayan yakınlarına ise ''Ağlamayın, hainleri sevindirmeyeceğiz'' diye konuştu. 

Cenaze törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, AK Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, CHP Antalya milletvekilleri Deniz Baykal, Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Gürkut Acar ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Cenaze namazının kılınmasının ardından, şehidin cenazesi Uncalı Şehit Mezarlığı'na getirildi ve saygı atışının ardından dualar eşliğinde toprağa verildi.

RAMAZAN EMRE ALA

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Çavuş Ramazan Emre Ala'nın cenazesi, memleketi Konya'nın Karapınar ilçesinde toprağa verildi.

Ala'nın Türk bayrağına sarılı tabutu ilk olarak, İpekçi Mahallesi, Özgürlük Caddesi'ndeki baba evine getirildi.

Şehidin evi önünde toplanan yakınları ve vatandaşlar, bu sırada ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı.

Şehidin babasının isteği üzerine son kez evinin avlusuna getirilen Ala'nın cenazesi, daha sonra yüzlerce aracın katıldığı konvoyla, törenin düzenleneceği ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Kesmez köyüne getirildi.

Kesmez Camisi önündeki törende şehidin kardeşleri Fatih ve Şammaz, ''Terör elbette bitecek. Biz de seve seve askere gideceğiz'' diyerek gözyaşı döktüler.

Tören boyunca metanetini korumaya çalışan baba Seyyar Ala ise ağladıklarını fark ettiği çocuklarının ellerinden tutarak, ''Dik durun evlatlarım, başınızı eğmeyin, ağlamayacağız, kimseyi güldürmeyeceğiz'' diyerek, onları teselli etmeye çalıştı.

Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından, Ala'nın Türk bayrağına sarılı cenazesi omuzlara alındı.

Binlerce kişinin katıldığı törende tekbirler getirildi, terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı.

Daha sonra şehidin cenazesi Kesmez köyü mezarlığında toprağa verildi.

Törene, şehidin yakınları, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, AK Parti Konya milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Mustafa Kabakçı ve Mustafa Akış, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, çok sayıda askeri personel ve vatandaşlar katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler