YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitlerimizi toprağa verdik
Şehitlerimizi toprağa verdik
12 Mayıs 2011 20:31
Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan polis memurları Gökmen Şimşek ile Muharrem Ünlü memleketlerinde toprağa verildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan polis memurlarından Gökmen Şimşek'in cenazesi, sevenlerinin ve binlerce Edirnelinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Polis Şimşek'in cenazesi Edirne Valiliği'ndeki törenin ardından Edirne Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Selimiye Camisi'ne getirildi.

Cami avlusunda ayrılan kısma konan tabuta sarılan acılı aile gözyaşı döktü. Nişanlısının, şehit polisin fotoğrafına sarılarak ağlaması ile işitme engelli baba Mustafa ve anne Hülya Şimşek'in sessiz ağlayışı, törene katılanları hüzne boğdu. Güçlükle ayakta duran aileye yakınları destek oldu.

İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında şehit polis Şimşek'in cenazesi tören mangasınca bir süre omuzlarda taşındı.

Daha sonra cenaze, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganı ve tekbir sesleri arasında ve alkışlarla cenaze aracına kondu.

Şehit polis Şimşek'in cenazesinin bulunduğu aracın arkasından 5 binin üzerindeki Edirneli de yürüdü. Cenazeyi Talatpaşa Caddesi boyunca takip eden kalabalık, Buçuktepe Kabristanlığı'na geldi.

Cenaze burada, şehit polisin ailesi, düğünü için Edirne'ye gelen akrabaları, meslektaşları ile çok sayıda Edirnelinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Selimiye Camisi avlusundaki törene, Şimşek ailesi, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, MHP Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valisi Gökhan Sözer, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Cengiz Demirci, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, siyasiler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce Edirneli katıldı.

-ŞEHİT POLİS ÜNLÜ MECİTÖZÜ'NDE TOPRAĞA VERİLDİ-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerce ateş açılması sonucu şehit olan polis memurlarından Muharrem Ünlü (29), Çorum'un Mecitözü ilçesinde toprağa verildi.

Askeri helikopterle Ankara'dan Mecitözü'ne getirilen şehit polis için hükümet konağı önünde tören düzenlendi.

Törene şehidin babası Abdullah Ünlü, kardeşleri ve akrabalarının yanı sıra İçişleri Bakanı Osman Güneş, CHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Çetin, Çorum Valisi Nurullah Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Saraç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tabutun hükümet konağı önüne getirilişi sırasında fenalaşan Ünlü'nün yakınlarına, sağlık ekipleri müdahale etti.

sehitttt.jpg

İl Emniyet Müdürü Emre, terörü lanetlediği konuşmasında, kardeşçe dostça yaşayan, etle tırnak gibi olan insanların, istismar edilmeye çalışıldığı belirterek, şunları kaydetti:

''Buradaki amaç açıktır. Böl, parçala, yönet. Dünyanın en güzel insanlarının yaşadığı ülkemizde, insanlarımız tarih boyunca birbirine düşman edilmeye çalışılmıştır. Kalleş ve taşeron PKK terör örgütüne kendilerince büyük destekler verilmeye çalışılmaktadır. Dün ülkemizi işgal edenlerin bugün bizzat kendi topraklarında açtıkları kamplarda, kinle beslenen, eğitilen ve açılan televizyonlarla düşmanlığa yönlendirilen aklını kaybetmiş bazı hainler, aynı değerleri taşıyan, kendi ülkesinin insanına saldırabilmektedir. Basiretlerini o kadar kaybetmişlerdir ki attıkları taşın kendi kardeşini yaraladığını, hayatını aldığını görememektedirler.''

Şehit polis Ünlü'nün cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kozören köyünde defnedildi.

İçişleri Bakanı Güneş, katıldığı cenaze törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karanlık mihraklar tarafından gerçekleştirilen bu hain saldırıda 2 vatan evladının şehit olduğunu belirterek, ''Bunlar karanlık mihraklar. Ülkeyi karıştırmak isteyen insanlar. Aslında bunlara insan bile dememek lazım. Bunlar ortalığı bulandırmaya çalışan, halkı infiale sevk etmeye çalışan, kandan beslenen mihraklardır. Türkiye Cumhuriyeti bunların üstesinden gelmeyi bilir. Güvenlik birimleri her türlü konuda her türlü önlemi almış durumda. Hemen olayın akabinde karşı operasyonlar başlatıldı. Gereken neyse o hiç çekinmeden yapılacaktır. Hepimizin başı sağ olsun'' diye konuştu. AA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler