YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitleri soran çocuk gözyaşlarına hakim olamadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde çocukları kabul etti. Beştepe konuklarından Necip Can, terörle ilgili soru sorarken gözyaşlarına boğuldu. Erdoğan önce çocuğun sorusunu cevapladı sonra da kendisini teselli etti.
Şehitleri soran çocuk gözyaşlarına hakim olamadı
23 Nisan 2016 / 12:10 Güncelleme: 23 Nisan 2016 / 15:05

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şehitlerle ilgili soru sormak isteyen bir çocuk duygu dolu anlar yaşadı. 

Erdoğan'a terörle mücadeleyi soran Necip Can ismindek çocuk, ağlamaya başlayınca Erdoğan önce çocuğun sorusunu cevapladı sonra da kendisini teselli etti. Şehit çocuğuna memleketini de soran Erdoğan "Sen Çorumlusun, yiğidin harman olduğu yerdensin" dedi.

Erdoğan, "Şehitlerimizin aileleri ve çocukları bize emanettir, biz onları asla açıkta bırakamayız. Hatta şehitlerimizin, gerek asker gerek polis, denklerinin alabileceği terfiler neyse o terfileri de şehidimizin gıyabında almaya devam edecektir. Eğer albaylığa kadar çıkacaksa, binbaşı, yarbay, buralara kadar çıkacaksa, buraya kadar yine çıkacaktır, bu terfisini alacaktır, tüm özlük haklarıyla beraber. Aynı şey polis için de geçerlidir, onlarda da yine böyle bir terfi noktasında, terfi alacaksa bu terfisini almaya devam edecektir. Yani hiçbirisinin kıdemi asla kaybolmayacak, bunları almaya devam edeceklerdir" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler