YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitler son yolculuğuna uğurlandı
Şehitler son yolculuğuna uğurlandı
27 Temmuz 2010 16:19
Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki terör saldırısında şehit olan polis memuru Hasan Aslan'ın ve Emre Yalçın'ın cenazeleri memleketlerinde toprağa verildi...

Polis memuru Hasan Aslan'ın cenazesi, Adana'da düzenlenen törenin ardından Osmaniye'nin Kurtuluş Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Şehit polis memurunun eşi Nurcan (29), annesi Safiye (50) ve babası Muzaffer Aslan (55) yakınları tarafından sakinleştirilirken teröre lanet okudu.

Şehit polis memurunun cenazesi, merkeze bağlı Tehçi köyüne götürüldü.

Şehit polisin çocukları Elanur (10) ve Atakan Aslan (5) annelerinin yanından ayrılmadı.

Hasan Aslan'ın cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra  Osmaniye vali yardımcıları Hayrettin Çiftçi ile Yüksel Ünal, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aykut Gül ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze, Tehçi Camisi'nde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Şehit Emre Yalçın da memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İslam dinine göre şehide saygı duyulması gerektiğini söyledi.

Cerrah, alkış tutmanın doğru olmadığını, şehidin dua beklediğini belirterek, ''Bizlerin huzuru ve mutluluğu için görevi başında şehit olan evlatlarımıza dua edelim. Ben 39 yıl polis memuru olarak görev yaptım. Daha itidalli olalım. Onlar bizden dua bekler. Birliğimizi bozacak hainlere fırsat vermeyelim. Şehide alkış değil dua edin. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum'' dedi.

Şehit Yalçın'ın eşi Hatice ve yakınlarını Vali Cerrah teselli ederek, başsağlığı diledi.

Bu sırada şehidin eşi Hatice, annesi Zübeyde, babası Hamza ve oğlu Batuhan Yalçın, Türk Bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından, törene katılanlardan bazıları, ''Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez'', ''Ne Mutlu Türküm Diyene'', ''Açılım İstemiyoruz'' diye bağırdı.

Şehit Emre Yalçın'ın cenazesi, Merkez Hamidiye Camisi'nde kılınan namazın ardından Asri Mezarlık'ta bulunan Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.

Vali Cerrah, daha sonra tabutun üzerinden alınan Türk Bayrağını şehit babası emekli öğretmen Hamza Yalçın'a verdi. Tören sırasında saygı atışı da yapıldı.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarıyla, Kadirli Kaymakamı Abdul Rauf Ulusoy, Osmaniye milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal ve Hakan Coşkun, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ali Özcan ve çok sayıda vatandaş katıldı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler