YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit yakınına paralel kumpas!
Paralel örgüt skandallarına hergün bir yenisi ekleniyor. Paralelci müdür, şehit kontenjanında çalışan Mustafa Yavuz'u sürdü. Yaşadıklarına üzülen baba felç geçirdi.
Şehit yakınına paralel kumpas!
16 Haziran 2014 / 07:47 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 07:59

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine kara propaganda yapan, Gülen örgütüne yakınlığıyla bilinen TRT Trabzon Bölge Müdürü Hüseyin Kantar'ın, Bakanlar Kurulu kararına rağmen görevden aldığı şehit kardeşi teknisyeninin babası üzüntüden felç geçirdi.

Trabzonlu komando er Mehmet Yavuz, 23 Haziran 1985'de Hakkari'de şehit düştü. Kardeşi Mustafa Yavuz da şehit yakını kadrosundan TRT'de şoför olarak işe alındı. 10 yıl sonra açılan kurum içi sınavlardan başarıyla geçen Mustafa Yavuz, canlı yayın teknisyeni oldu. Başarılı çalışmalarından dolayı TRT Genel Müdürü tarafından takdirname ile ödüllendirildi.

Babası Abdullah Yavuz ise büyük oğlunun acısını, küçük oğlunun onun sayesinde sahip olduğu işiyle unutmaya çalıştı. Ancak Mustafa Yavuz, 7 ay önce Hüseyin Kantar tarafından, keyfi olarak ve isteği dışında vericilerin bakımında görevlendirildi. Yerine de Kantar'a yakın bir personel atandı.

Psikolojisi bozuldu

Arıza halinde kilometrelerce yol gitmek zorunda kalan, uğradığı haksızlık nedeniyle psikolojisi bozulan, içine kapanan ve kimseyle konuşmayan Mustafa Yavuz'un durumu 80 yaşındaki Abdullah Yavuz'u derinden etkiledi. Baba Yavuz üzüntüden iki kez felç geçirdi.
Hüseyin Kantar'a ulaşmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Son çare olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazan baba, Gülen örgütüne yakınlığıyla bilinen Hüseyin Kantar'ın, sırf kendi yapılanmasını tamamlayabilmek için görevlerini başarıyla yapan insanları baskılarla, dayatmalarla pasifleştirdiğini ya da başka yerlere tayin ettiğini belirtti.

Hakkım helal olmasın

Bir oğlunu şehit veren, onun acısını diğer oğlunun iş bulmasıyla hafifletmeye çalışan Abdullah Yavuz'un yüzü gülmedi. Hüseyin Kantar, Mustafa Yavuz'u başka işlere sürünce üzülen baba 2 kez felç geçirdi.

Oğlunun bir odada sabahtan akşama kadar boş boş oturmak zorunda bırakıldığını söyleyen baba, "Kimse bu zulümleri hak etmiyor. Bana, oğluma, annesine ve diğer insanlara bu çileleri çektirenlere hakkımızı helal etmiyoruz" diye konuştu.

 

TAKVİM

ne paralelmiş yaw
 // daima hizmet,daima millet
Sayın yetkililer TRT genel müdürü İbrahim şahin daha neden oturuyor o koltukta anlamış değilim parelelin trt ayağı o zaten lütfen daha otortmayın o şahsı o koltukta.....
16 Haziran 2014 Pazartesi 09:54
08:06
 // ali veli
bu bir emniyet klasiği. çözümü md.lere kral yetkisi vermeyeceksin. keyfiyeti engelleyeceksin. adam kindisini emniyet yetkisi içinde yalan söyleyerek çok röhat savunur. bu...
16 Haziran 2014 08:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler