YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ve gazilerle ilgili genelge
Şehit ve gazilerle ilgili genelge
20 Ağustos 2010 10:09
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgede, şehit yakınları ve gazilerin sorunlarıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilgileneceğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgede, şehit yakınları ve gazilerin her türlü sorunuyla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenileceğini ve onlara layık oldukları kıymetin verileceğini bildirdi.

İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Atalay, şehit yakınları ve gazilerle ilgili genelgesinde, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü, milletin huzur ve güvenliği uğruna gösterdikleri üstün cesaret, feragat ve kahramanlıkları ile herkese örnek olan şehitlerin geride bıraktıkları emanetleri olan anne ve babaları, eş ve çocukları ile bu kutsal görev sırasında yaralanıp gazi olan vatandaşlara sahip çıkmanın, onların sorumluluklarına duyarlılıkla yaklaşmanın, yaşam şartlarını iyileştirmenin, ihtiyaçlarını karşılamanın millet ve devlet olarak asli görevleri olduğunu belirtti.

Atalay, ''Bakanlığımızın bütün birimleri ile birlikte vali ve kaymakamlarımız tarafından, şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü sorunuyla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en hassas şekilde ilgilenilecek ve onlara layık oldukları kıymet verilecektir'' dedi.

Bakan Atalay, vali ve kaymakamların yakın ilgi ve koordinasyonunda, şehitlerin yakınları ile gazilerin Ramazan ayı ile bayramını huzurlu ve mutlu geçirmeleri için gerekli hassasiyetlerin gösterilmesini, ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik gerekli yardımların yapılmasını istedi.

2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlangıcında, şehitlerin yetimleri ile gazilerin çocuklarının eğitime yönelik her türlü ihtiyaçlarının belirlenmesi talimatını da veren Atalay, yapılan yardımların 15 Ekime kadar bakanlığa bildirileceğini ifade etti. 
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler