YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Uzman Çavuş Has son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Has son yolculuğuna uğurlandı
19 Aralık 2015 14:48
Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serkan Has için askeri tören düzenlendi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serkan Has için askeri tören düzenlendi. 

23. Sınır Tümen Komutanlığında yapılan törene, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti de katıldı. 

Orgeneral Akar, tören alanına gelişinde, birlikte görev yapan askerlerin çocuklarını sevdi. Komutanların tören alanındaki yerlerini almasının ardından, Has'ın naaşı tören mangasının omuzlarında alana getirildi. Naaşın katafalka konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

Şehit Uzman Çavuş Has'ın öz geçmişinin okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına yapılan konuşmada, "TSK, Türkiye Cumhuriyetini korumak, kollamak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyecektir. Bu uğurda binlerce şehit veren TSK'nın, bundan sonra da ne pahasına olursa olsun ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumaya artan bir azim ve kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir" ifadesi kullanıldı.

Okunan duanın ardından şehidin naaşı, tören mangasının omuzlarında helikoptere taşındı. Bu sırada Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve komutanlar selam durarak şehidi uğurladı.

Törenin ardından Has'ın naaşını taşıyan helikopter, Şırnak'tan ayrıldı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler