YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit teğmen için ne dedi?
Baydemir'in şehit teğmen yorumu: Yüreğimizden bir parçayı yitirdik.
Şehit teğmen için ne dedi?
03 Mayıs 2010 / 20:39 Güncelleme: 03 Mayıs 2010 / 20:49

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Lice’de şehit düşen Piyade Teğmen Ahmet Altunoğlu için, “Bugün yüreğimizden bir parçayı yitirdik. Ve yüreğimizden bir parçayı memleketine gönderiyoruz. Keşke böyle değil başka türlü olsaydı.” dedi.

Diyarbakır Turizm Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir son günlerde meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden şehitlere değindi. “Bu ülkenin herhangi bir yurttaşı, adı soyadı, kimliği, giysisi, dini, lisanı ne olursa olsun 21. yüzyılda eğer çatışmada yaşamını yitiriyorsa o bizim yüreğimizden, vicdanımızdan bir parçamızı yitirdiğimiz anlamına geliyor.” diyen Baydemir, Diyarbakır’ın ya da başka bir şehrin artık cenazeleri karşılamaması gerektiğini kaydetti.

'HİÇBİR İNSAN BENİM KAYBEDECEK NEYİM VAR" DEMEMELİ

Artık buna bir son verilmesi gerektiğini anlatan Baydemir, bunlara son vermenin bir diğer yolunun da yatırımlar gerçekleştirmek ve insanların tümünü mutlu kılabilmek olduğunu kaydetti. Baydemir şunları söyledi: “Hiçbir insanımız 'benim kaybedecek neyim var' sorusuna yanıt vermemeli. Eğer verirse orada oturup düşünmemiz lazım. Bu itibarla da ben geleceğe umutlu bakıyorum. Mutlaka ama mutlaka bu anlamsız çatışmayı sonlandıracağımıza inanıyorum.'' CİHAN

işbirliği yapılan adam olsa...
 // ibrahim çelikoğlu
Siz gider yabancı güçlerle işbirliği yaparsanız,bunun gibileri muhatap olur ve dalga geçer gibi akıl verir."Gelin bölünelim,söz dinleyin"gibi zırvalamak ister,amma buyunun arkasına sığınır.
Ermeni zırvaları boşuna değildir.Bunları ezsen,katilleri yok etsen soy kırım sesleri yükselecek,suçlu konumuna düşeceksin.Tunceli karakolu telefonundada ayni tahrik.Bela bela üstüne.Bu uslup ABD
ve AB uslubu.Kendileri korkak olduğundan,"Türk'lerde korkar"hesabı......
03 Mayıs 2010 22:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler