YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Savcı'ya veda...
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki rehine operasyonunda şehit düşen savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyenin C girişinde bulunan avluda cenaze töreni düzenlendi. Tören nedeniyle adliyede yoğun güvenlik önlemleri alındı.
Şehit Savcı'ya veda...
01 Nisan 2015 / 10:55 Güncelleme: 01 Nisan 2015 / 12:38

Sabahın erken saatlerine vatandaşların ve avukatların giriş çıkış yaptığı C blok saat 09.00'dan sonra herkese kapatıldı. Adliye personeli, avukat ve gazeteci de dahil olmak üzere hiç kimse C kapısından adliye binasına alınmıyor. Vatandaşlar ve avukatlar adliyeye B ve D bloktan polis ve özel güvenlik kontrolünde giriş çıkış yaptı.

foto-157.jpg

Adliyeye giriş yapan herkes üst aramasından geçirildi. Aramaya itiraz eden avukatlarla güvenlik görevlileri arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Adliyenin önünde ve karşısındaki meydanda ise çok sayıda TOMA, zırhlı araç, belediye otobüsleri, bekletildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tören alanında dev Türk bayrağı asıldı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sürüyor

Bu arada İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Olay Yeri İnceleme ekiplerinin, olayın yaşandığı savcı Mehmet Selim Kiraz'ın odasındaki çalışmalarını sürdürüyor. Saldırının gerçekleştiği 6'ıncı katın ana koridorunda avukatların ve vatandaşların giriş çıkışına müdahale edilmezken, sadece olayın meydana geldiği alana girilmesine izin verilmiyor. Adliyenin normal mesaisi ve duruşmalarına devam ediliyor.

Savcı Kiraz'ın cenazesi gasilhaneden alındı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda şehit düşen savcı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesi Kozlu Mezarlığı Gasilhanesi'nden alındı. Kiraz'ın cenazesini taşıyan araç, motosikletli polislerin eskortluğunda görev yaptığı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler