YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Savcımızın babası: "O fotoğraflar hayatımızı kararttı"
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası, gazete, internet ve sosyal medya üzerinden yapılan sorumsuz yayınlar için, "Babalarının kafasına silah dayandığını gören çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. Konuşmuyorlar, yemek yemiyorlar." dedi.
Şehit Savcımızın babası: "O fotoğraflar hayatımızı kararttı"
09 Nisan 2015 / 15:50 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 15:50

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinden sonra başına silah dayanmış şekilde internette ve gazetelerde fotoğraf ve videoların yayınlanmaya devam edilmesi ailesini üzdü.

Söz konusu görüntüleri yayınlayan sitelerin kapatılmasını isteyen baba Hakkı Kiraz ilk kez Star muhabiri Kemal Gümüş’e konuştu.

orunlarının o görüntüleri olaydan üç gün sonra gördüğünü anlatan acılı Baba, “Çocuklar o görüntüleri gördükten sonra konuşamaz ve yemek yiyemez oldular. Kusura bakmayın eğer o görüntüleri yayınlamanız benim ve ailemin hayatını karartıyorsa özgürlüğünüz orada bitmiştir” dedi.

Gazetelerden sonra Twitter, Youtube, Facebook sosyal paylaşım siteleri ile Google arama motorunda oğlunun rehin alınırken ki görüntülerinin halen yayınlanıyor olmasına sert tepki gösteren acılı baba, “Allah aşkına Türk Milletinin insanlığı bumu?!

Eğer bu görüntüleri yayınlamayı insanlığa sığdırabiliyorlar ise pes doğrusu. Savcının eşi, çocukları, akrabası ve sevenleri var. Hiç mi düşünmezler! Tüm Türkiye bizi arıyor ve bundan rahatsız olduklarını söylüyor. Bunu bir övünç kaynağı olarak yayınlayanlar insanlığa kin ve nefret tohumu ekiyorlar. Kaosa hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı.

İlk günden beri hiç kimseyi suçlamadığını vurgulayan baba Kiraz; “Rabbim böyle emretmiş. kadere inanan bir insanım, ailem de öyle. Hiç kimsede hata kusur aramadık sadece ‘Allah vermiş Allah aldı’ dedik. Gerisi teferruattır, kim ne yapmışsa kendine yapmıştır.

Hamd olsun oğlumuz onuruyla, guruyla, şerefiyle; adaletin tecellisi için çalıştı. Abdestli olarak görevinin başında olduğu bir saatte şehit edildi. kalbim titreyerek, ‘Ya Rabbim eğer dileseydin bunların gözlerini kör ederdin, bir şekilde engellerdin’ diyorum kendi kendime. O’nun katillerini dahi suçlamıyorum. Çünkü bunlar birer vesiledir. İnancıma göre o gün oğlum çelik kasada da olsa vefat edecekti” sözlerini dile getirdi.

Görüntüleri silmeliler

“Oğlumun başına silah dayalı görüntülerini yayınlayan tüm internet sitelerinin kapatılmasını istiyorum” diyen Baba Kiraz, “Ya o görüntüleri tamamen silecekler ya da kapanacaklar. Kapatılmadığı takdirde mağduriyetimize göz yumulduğuna ve kale alınmadığımıza inanırım” dedi.

Adaletliydi abdestsiz gezmezdi

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, Genelkurmay Başkanı Nejdet Özel’den bakanlara kadar tüm Türkiye acımızı paylaşarak azalttılar yok ettiler” diyen Hakkı Kiraz şunları söyledi; “10 yıldır oğlumla aynı evde yaşıyoruz. Onu özlüyorum sadece. Oğlumla baba oğuldan ziyade arkadaş gibiydik. Onu çoğu zaman gece saat 03:00’lere dosya üzerinde çalışırken görürdüm. ‘Oğlum adliye işlerini eve getirme’ derdim ama O, ‘baba, insanlar benden adalet bekliyor’ derdi. Birgün olsun eşiyle yalnız dışarı çıkmadı. Cumartesi pazar günü dahil nereye giderse ‘baba hadi beraber gidelim’ derdi. Oğlum hem bize, hem millete adil davranır bunun için çabalardı. Asla abdestsiz işe gitmezdi” dedi.

Çocukların psikolojisi bozuldu

Torunlarının ilk iki gün tam olarak yaşananların farkında olmadığını belirten Baba Hakkı Kiraz, “Çocuklar internet çağında yaşıyor. İnternetle büyüyorlar. İlk iki gün çocuklar bu görüntüleri görmedikleri için işin farkında değillerdi. Ancak görüntüleri gördükten sonra konuşamaz, yemek yiyemez oldular. Eğer hayatımı karartıyorsanız orada özgürlüğünüz biter. Böyle bir özgürlük olamaz. Bir savcının başına silah dayayıp öldürülmesi ve görüntülerinin yayınlanmasının neresi özgürlüktür, hayvanlar bile bu kadar özgür değiller. Kendilerinden utansınlar akşam evlerine gittiklerinde eşlerinden, çocuklarından utansınlar, üzerlerine giydikleri kıyafetlerden utansınlar” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler