YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit savcımızın acılı eşi: "O kurşun hepimize sıkıldı"
DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın eşi Yasemin Kiraz; "O kurşun hepimize sıkıldı. Ama çok şükür ki şehit oldu" dedi.
Şehit savcımızın acılı eşi: "O kurşun hepimize sıkıldı"
09 Nisan 2015 / 08:17 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 08:25

Teröre şehit giden savcı Mehmet Selim Kiraz’ın acılı eşi hakim Yasemin Kiraz, taziye evinde konuştu: O adliyeye beni kimse sokamaz. Bir daha asla girmem. Önünden bile geçmek istemiyorum.

"Çok şükür şehit oldu"

Acılı eş Yasemin Kiraz, hayat arkadaşını kaybettiği adliyeye bir daha girmek istemiyor. Kiraz’ın yakın dostlarına “O adliyeye beni artık kimse sokamaz. Bir daha asla girmem. Önünden bile geçmek istemiyorum. Ben eşimden bir gün bile incinmedim. En çok da içimi bu yakıyor. Görev insanıydı. Mesleğine düşkündü. Çok şükür ki şehit oldu” dediği öğrenildi.

Kiraz yakın çevresiyle olay gününe ilişkin konuşmak istemiyor. Sadece dua ederek acısını yaşamak isteyen Kiraz “Olayın adli boyutuna şu anda çizgi çekip kenara koydum. Kendimi toparladıktan sonra detaylarıyla elbette ilgileneceğim. Ancak şimdi hiçbir şeyi düşünmüyorum, sadece acımı yaşıyorum” diyerek olaya ait bir şey konuşulmamasını istedi. Taziyeye gelen tanıdıklarından yeni doğan iki bebeğe de Mehmet Selim adı verildi.

"Berkin’in dosyasını seve seve alırım"

Savcı Kadir Nazmi Yelkenci “Arkadaşımıza yüreğim kanadı. Adliyede huzurumuz kaçtı. Berkin'in dosyasını verirlerse seve seve alırım" dedi.

"O kurşun hepimize sıkıldı"

Şehit savcıyla aynı büroda çalışan Savcı Hüseyin Öz şunları söyledi: “Sözün bittiği yerdeyiz. İçimiz yandı. Terör adres sormuyor. O kurşun adalete sıkıldı, hepimize sıkıldı. Ama terörden korkmak olmaz."

"Ciğerparemiz gitti insanımız gitti"

Savcılardan A.S. ise “Ciğerparemiz gitti. Gönül insanımız gitti. İnsanlığın yüzde 10’unun onun gibi yüreği olsa dünya cennet olurdu" diye konuştu. 

 

AKŞAM

Sehid
 // uykucu
Kiymetli Bacim, Sayin hakime hanim,
Gecen cuma namzini sehidimizin mezun oldugu Mersin Imam Hatib Lisesinde kildik. Hocamiz hutbesinde sehidimizi cok guzel sozlerle andi. Muteakiben giyabinda kildigimiz cenaze namazina binden fazla kisi istirak etti. Rabbim onu cennetiyle mukafatlandirsin insallah. Size ve butun ailenize sabirlar nasib etsin. Eger bir yardimimiz dokunabilirse emrinizdeyiz....
09 Nisan 2015 Perşembe 11:21
10:14
 // ekrm
Allah rahmet etsin insanlarin kalbi taslasmis bu olayda bile kinlerini ortaya koydular bazi kesimler...
09 Nisan 2015 10:14
inanç
 // kamil
inanç insana dik durmasını öğretir. metanetli aileye Allah sabır versin, her türlü bozguncuya Allah fırsat vermesin....
09 Nisan 2015 Perşembe 08:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler