YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit polisler son yolculuğuna uğurlandı
Antalya’da yaşanan silahlı saldırı sonrası şehit olan polis memurları Abdullah Bülbül, Mustafa Kılıç ve Mehmet Çolak için Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Uncalı Hizmet Binası’nda tören düzenlendi.
Şehit polisler son yolculuğuna uğurlandı
05 Ekim 2012 / 14:05 Güncelleme: 05 Ekim 2012 / 14:14

 Antalya merkez ilçelerinden Muratpaşa ve Kepez’de yunus ve asayiş ekiplerine ateş açılması hastanelerde şehit olan polis memurları Abdullah Bülbül (34), Mustafa Kılıç (45) ve Mehmet Çolak (30) için ilk tören Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün Uncalı Hizmet Binası’nda tören gerçekleştirildi.
 
Törene şehit polis memurları eşleri ve çocukları, mesai arkadaşlarıyla birlikte Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve Antalya İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam başta olmak üzere idari ve askeri erkan katıldı. Türk Bayrağı'na sarılı tabutta, meslektaşlarının omuzlarında tören alanına getirilen polis memurları, katafalka yerleştirildi.
 
Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, “Bugün vatanımızın bekası, hepimizin huzur ve güvenliği için görevini ifa ederken maalesef yıllardır şizofren tedavisi gören silahlı bir saldırgan tarafından vurularak şehit edilen polis memurlarımız Mustafa Kılıç, Abdullah Bülbül ve Mehmet Çolak kardeşlerimizi cennet mekanlarına uğurlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, ruhları şad olsun. Ailelerin, polis teşkilatımızın Antalya'mızın ve milletimizin başı sağlosnu. Acımız büyüktür. Bu kahraman şehitlerimizi kaybetmenin üzüntüsünü yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz. Şehitlerim, uğrunda şehit olduğunuz değerler yaşamaya devam ettikçe bu millet, bu devlet ve bu vatan da sonsuza kadar yaşayacaktır. Uğruna canınızı feda ettiğiniz ay-yıldızlı al bayrağa sarılı tabutlarınızla milletimizin gönlünde en yüksek mertebe erişmişy bulunmaktasınız. İnşallah Allah katında da en yüksek mertebeye erişirsiniz. Giydiğiniz şerefli üniforma üzerinizdeyken şehit oldunuz. Şu anda sözlerin kifayetsiz olduğunu biliyorum. Acılarınızı dindiremeyeceğimizi de biliyorum. Şehitlerimizin değerli yakınları, kıymetle aileleri en kıymetli varlığınızı kaybettiniz. Başınız sağolsun. Yüreğimize ateş düştü ancak metin olmalıyız. Kuvvetle olmalıyız. Bizlerin şehit ailesi olarak gururlu, mağrur ve dik duruşu bu ülkeyi daha da güçlü kılacaktır. Kıymetli silah arkadaşlarımız başımız dimdik durarak, şehitlerimizi dualarla memleketlerine uğrulayacağız. Şehitlerimiz daima yüreğimizde kalacak. Vatanımızın esenliği yüce milletimizin huzuru için kutsal gördüğümüz istikametimizde kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz" dedi.
 
Konuşmanın ardından şehit polis memurlarının cenazeleri, İl Müftü Vekili İbrahim Keser'in okuduğu duanın ardından cenaze arabalarına konulurken, tabutları mesai arkadaşları tarafından omuzlara alındı. Şehit polislerin cenazelerini mesai arkadaşları cenaze araçlarına koydu. Bu sırada şehit polis memurlarının eşleri ve çocukları ile mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Burdur doğumlu Mustafa Kılıç, Beyşehir doğumlu Abdullah Bülbül ve Konya doğumlu Mehmet Çolak, defnedilmek üzere memleketlerine gönderildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler