YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit polisin kimliği belli oldu
Şehit polisin kimliği belli oldu
Şehit polisin kimliği belli oldu
05 Şubat 2009 / 16:53 Güncelleme: 05 Şubat 2009 / 00:00

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün kapısının önünde patlama meydana geldi, 1 polis ağır yaralandı


Edinilen ilk bilgilere göre, Emniyet Müdürlüğü önünde bir polisin elinde bulunduğu belirtilen patlayıcı madde infilak etti.


İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Aliağa Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada yaralanan bomba imha uzmanı polis Bilal Konakçı'nın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisinin sürdürüldüğünü bildirdi.


Çapkın, yaptığı açıklamada, Bilal Konakçı'nın daha önce ele geçirilen ve imha edilmesine karar verilen patlayıcı maddeyi emniyet müdürlüğü binasından çıkarırken patlamanın meydana geldiğini kaydetti.


Çapkın, ''Patlamada yaralanan polisin tedavisi Ege Üniversitesi Hastanesi'nde sürüyor''dedi.


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Konakçı'nın durumunun ağır olduğu öğrenildi.


Aliağa Kaymakamı ve diğer yetkililer olay yerine geldi.


'HASTANIN DURUMU ÇOK AĞIR'


Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Bor, Aliağa Emniyet Müdürlüğü önündeki patlamada yaralanan polis memuru Bilal Konakçı'nın durumunun ağır olduğunu belirterek, ''Bilinci kapalı ve solunum cihazına bağlı tutuluyor'' dedi.


Prof. Dr. Bor, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamada yaralanan Konakçı'nın EÜ Tıp Fakültesi Hastanesindeki tedavisinin sürdüğünü bildirdi.


Konakçı'nın, patlayıcı maddeyi taşıdığı sırada meydana gelen patlama nedeniyle yüzünde ve ellerinden yaralandığını ifade eden Prof. Dr. Bor, ''Hastanın durumu çok ağır. Bilinci kapalı ve solunum cihazına bağlı tutuluyor. Hayati tehlikeyi atlatmış değil'' dedi.


Konakçı'nın yüzünün parçalandığını belirten Prof. Dr. Bor, şu bilgileri verdi:


''Patlama nedeniyle sağ kolu dirsek altından kopmuş. Sol elinde de kopan parmaklar var. Akciğerinde de problem var. Hastanın tomografisi çekiliyor. Gerekli tetkiklerin tamamlanmasının ardından, Plastik Cerrahi uzmanlarınca, ameliyat edilip edilemeyeceğine karar verilecek.''


Bu arada, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın, Konakçı'nın sağlık durumuna ilişkin bilgi almak üzere EÜ Tıp Fakültesi Hastanesine gittiği öğrenildi.


İZMİR VALİSİ KIRAÇ, YARALI POLİS MEMURUNU ZİYARET ETTİ


İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlamada yaralanan polis memuru B.K.'yi (32) kaldırıldığı hastanede ziyaret etti.


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yetkililerden bilgi alan Vali Kıraç'ın, daha sonra açıklama yapacağı öğrenildi. Söz konusu patlayıcının bir süre önce balıkçı barınaklarında bulunduğu, imha edilmek üzere götürülürken bomba uzmanı B.K.'nin elinde patladığı belirtildi. Bir çocuk sahibi B.K.'nin, 2001 yılından bu yana polis olduğu, 5 yıldır bomba imha uzmanı olarak görev yaptığı ve bir yıl önce Aliağa'ya atandığı öğrenildi.


CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler