YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit madencilerden geriye bu görüntüler kaldı
Manisa'nın Soma ilçesindeki özel şirketin işlettiği bir maden ocağında yaşanan yangın faciası sonrası yüzlerce madenci hayatını kaybetti.
Şehit madencilerden geriye bu görüntüler kaldı
16 Mayıs 2014 / 09:38 Güncelleme: 16 Mayıs 2014 / 09:47

Hakanla Geziyorum adlı programın sunucusu Hakan Doğanay, bundan tam bir yıl önce, Türkiye'yi yasa boğan facianın yaşandığı Soma yer altı madenine inerek işçilerle konuşmuştu.

Yaşanan acı olaydan sonra hemen o bölüm akıllara geldi. Belki de o programda mutluluk mesajları veren işçilerden bazıları, şimdi karbonmonoksit gazından vefat edenler arasında yer alıyor. 

Dünyanın en zor işlerinden birini yapan maden işçilerinin hepsi de, o programda kendilerine sorulan soruya "kolay bir iş" diyerek cevap verip, yer altında mutlu olduklarını ifade ediyor.

İşte işçilerin mesajlarından bazıları ve duygulandıran görüntüler:

-"Biz savaşan askerler gibiyiz!", 

-"Biz doğanın dengesini değiştiriyoruz, adamın ciğerini söküyoruz tabiri caizse. Doğada onun karşılığında bir tepki veriyor. O tepkiyi sürekli uyanık olup, zamanı da tespit edip onun önlemlerini almanız lazım, can kaybı olmaması açısından. İnsanlara bir zarar gelmemesi açısından.", 

-"Savaş halindeyiz şu an doğayla, aldığımız her şey karşılığında (kömür, taş) bir şey vermek zorundayız, yoksa can kaybı kaçınılmazdır."..

İşte o anlar:

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler