YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Kürtçe ağıtlarla uğurlandı
Şehit Kürtçe ağıtlarla uğurlandı
21 Ekim 2011 10:59
Ağrılı şehit Kürtçe ağıtlarla uğurlandı...

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ramazan Akın (20) Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Aşağı Yenigün köyünde gözyaşları ve Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi.

Şehit asker Ramazan Akın'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Erzurum'dan karayoluyla memleketi Ağrı'nın Hamur ilçesine bağlı Aşağı Yenigün köyüne getirildi. Şehidin naaşını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da Ağrı girişinde karşıladı. Şehit Ramazan Akın'ın naaşı kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde Aşağı Yenigün köyüne götürüldü. Ambulanstan askerlerin omzunda indirilen şehidin naaşı, köydeki evinin bahçesine getirildi. Burada, Kürtçe ağıtlar yakan şehidin annesi Sakine Akın ve kardeşleri gözyaşı dökerek, güçlükle sakinleştirildi. Acılı anne Sakine Akın ile şehidin yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak, uzun süre gözyaşı dökmesi herkesi duygulandırdı. Şehidin cenaze namazını Ağrı Müftü Vekili Abdullah Eroğlu kıldırdı.

Şehit Akın'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınarak köy mezarlığına götürüldü. Burada okunan dualarla cenaze gözyaşları arasında defnedildi. Defin sırasında Bakan Yıldırım'ın gözleri doldu. Yıldırım, şehidin babası ve aynı zaman köy muhtarı olan Mehmet Akın'ın elini uzun süre tutarak teselli etti. Cenaze defninden sonra taziye çadırına dönen protokol üyeleri ile vatandaşlar, acılı baba ve aynı zamanda köyün muhtarı olan Mehmet Akın'a taziyede bulundu. Taziye çadırında Bakan Yıldırım, baba Mehmet Akın'a Türk Bayrağı hediye etti.Cenaze törenine, şehidin yakınlarının yanı sıra, Ulaştırma Bakanı
Binali Yıldırım, Vali Ali Yerlikaya, AK Parti Ağrı Milletvekili Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi, CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ile Ali Özgündüz, 12. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Kösedağ, Emniyet Müdürü Halil Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Çetin, ile bazı belediye başkanları, askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler