YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit komiser arkadaşlarını uyarmış
Şehit komiser arkadaşlarını uyarmış
10 Haziran 2013 10:26
Adana'da Gezi Parkı gösterileri sırasında köprü inşaatından düşerek şehit olan komiser Mustafa Sarı'nın düşmeden 5 dakika önce, "Arkadaşlar köprünün üzerinde açık bir nokta var, oradan düşmeyin dikkat edin" diyerek polisleri uyardığı ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde görevli komiser Mustafa Sarı, 5 Haziran Çarşamba günü Gezi Parkı eylemini takip etmek için görev aldı.

Sarı, şubeden arkadaşlarıyla birlikte göstericilerin geldiği Sular mevkiine yakın bir yere konuşlanmak için, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan alt geçit köprü inşaatında beklemeye başladı. Bu arada şehit komiser köprünün üzerinde açık bir alan görerek, "Arkadaşlar köprünün üzerinde açık bir nokta var, oradan düşmeyin dikkat edin" diye uyardı. 5 dakika sonra göstericiler Sular mevkiine geldiğinde onlara doğru hareket eden şehit komiser, arkadaşlarının gözü önünde, uyardığı açık alandan aşağı düşerek ağır yaralandı.

Hastaneye kaldırılan komiser, kurtarılamayarak şehit oldu. Olaydan sonra emniyet, komiserin yanında bulunan arkadaşlarının ifadesine başvurdu. Polisler, komiserin düşmeden 5 dakika önce kendilerini uyardığını ancak göstericilere doğru giderken kendisinin düşüp şehit olduğunu söyledi.

Şehit komiserden geriye ise, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çalışırken bir evde uzun namlulu silah olduğu haberiyle yapılan operasyonda çekilmiş görüntüleri kaldı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler