YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit haberi Kırgız Türklerini yasa boğdu
Şehit haberi Kırgız Türklerini yasa boğdu
10 Temmuz 2016 19:08
Van'ın Erciş ilçesinde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı da şehit olan Kırgız Türk'ü Turanbeg Gürocak için Ulupamir Mahellesi'nde yas var

Van'ın Erciş ilçesinde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı da şehit olan Kırgız Türk'ü Turanbeg Gürocak için Ulupamir Mahellesi'nde yas var.

1980'li yıllarda Afganistan'dan dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından 1982'de Türkiye'ye getirilerek Erciş'teki Ulupamir köyüne yerleştirilen Kırgız Türkleri, teröre şehit vermenin hüznünü yaşadı.

İlçeye bağlı Pay Jandarma Karakol Komutanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan Gürocak'ın haberini alan Kırgız Türkleri, şehidin eviyle mahallenin girişine Türk bayrakları astı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde görev yapan şehidin büyük oğlu Astsubay Şükrü Gürocak, babasının şehit olduğu haberini alarak ilçeye geldi.

Mahallede vatandaşların taziye dileklerini kabul eden Gürocak, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının şehadet haberine üzülmediğini bildirdi.

Babasının vatan için şehit düştüğünü, bu nedenle mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Gürocak, "Babam aslanlar gibi şehit oldu. 

Bu vatan için gerekirse ben de şehit olurum. Ay yıldızlı bayrağımız için her şeyi yaparım. Vatan sağolsun" diye konuştu.

Şehit korucu Turanbeg Gürocak, yarın düzenlenecek cenaze törenin ardından Erciş'e 35 kilometre uzaklıktaki Ulupamir Mahallesi'nde defnedilecek.


AA

1
 // 1
Gözünü Sevdiğimin insanları Helal size bu ülkenin toprağı suyu taşı her şeyi helal bedavaya gelip yaşayanlar utansın size sizin gibilere sahip cikmayanlar utansın insanın kendi kardeşi gibisi mi var. Sizler sayesinde ayakta bu vatan ancak yanlış yönetimler sayesinde ne olacak göreceğiz...Bu sözleri duymayalı çok uzun zaman oldu......
10 Temmuz 2016 22:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler