YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Er'in ailesi resmi tören istemedi
Şehit Er'in ailesi resmi tören istemedi
Şehit Er'in ailesi resmi tören istemedi
12 Mayıs 2008 / 07:53 Güncelleme: 12 Mayıs 2008 / 00:00

Şemdinli'de şehit düşen Ş.Urfalı er Eyyüp Dağtekin'in ailesinin resmi tören istememesi üzerine Ş.Urfa Devlet Hastanesi morgundan alınarak köyüne yollandı.
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde karakola yapılan saldırıda şehit düşen Jandarma Er Eyyüp Dağtekin'in (21) cenazesi Şanlıurfa Devlet Hastanesi morgu önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere Ceylanpınar'a bağlı Yukarı Doruklu köyüne uğurlandı.
Terör örgütü PKK tarafından Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırıda şehit düşen 6 askerden biri olan Dağtekin'in cenazesi, dün Şanlıurfa Devlet Hastanesi morguna getirildi. DTP Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Dağtekin'in de yeğeni olan Dağtekin için bugün sabah saatlerinde Ceylanpınar Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenmesi planlanan resmi tören, olası bir korsan gösteri ihtimali üzerine iptal edildi. Ailenin de Dağtekin için resmi tören istemediğini bildirmesi üzerine yetkililer, resmi törenin Devlet Hastanesi morgu önünde yapılmasını kararlaştırdı.


Morg önünde yapılan törene şehit erin babası İbrahim Dağtekin, 50 kadar yakını ile birlikte geldi. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Dağdetin, sık sık Kürtçe 'Eyyüp beni bırakıp nereye gittin' diyerek gözyaşı döktü. Yakınları ve askeri yetkililer tarafından teselli edilen şehit babası, bir asker tarafından yakasına takılması için kendisine verilen oğlunun fotoğrafını görünce gözyaşına boğuldu.


Şehit erin, Türk bayrağına sarılı tabutu daha sonra morg önünde düzenlenen tören alanına getirildi. Burada yapılan törene Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, AKP Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren, İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici, Emniyet Müdürü Kutlay Çelik, askeri yetkililer ile bazı vatandaşlar katıldı. Özgeçmişinin okunmasının ardından yeniden omuzlara alınan şehidin tabutu, ambulansa konularak toprağa verileceği Ceylanpınar'ın Yukarı Doruklu Köyü'ne uğurlandı. Tabutun uğurlanışı sırasında da şehit erin yakınları gözyaşlarına hakim olamazken, bazılarının ambulansa girerek tabuta sarıldığı görüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler