YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Doğan'ın eşinin sözleri yürekleri dağladı
Yüreklere ateş düşüren cenazede gözyaşları sel oldu aktı
Şehit Doğan'ın eşinin sözleri yürekleri dağladı
29 Mayıs 2009 / 20:41 Güncelleme: 29 Mayıs 2009 / 00:00

ŞEHİT EŞİ YÜREKLERİ DAĞLADI, ''KALK DA EVLADINI GÖR''


Şehit Doğan'ın eşi Ayşegül Doğan'ın gözyaşları içerisinde tabuta sarılarak, "Kalk da evladını gör." demesi yürekleri dağladı.


Hakkari'nin Çukurca ilçesinde operasyon sırasında kayalıklardan düşerek şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan'ın (32) cenazesi memleketi olan Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu Beldesi'nde toprağa verildi.


1 Haziran'da yeni yaşına basacak olan şehit Doğan'ın eşi Ayşegül Doğan'ın gözyaşları içerisinde tabuta sarılarak, "Kalk da evladını gör." demesi yürekleri dağladı.


Çukurca ilçesinde operasyon sırasında kayalıklardan düşerek şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan'ın naaşı askeri helikopterle Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine getirildi. Burada Fizik Tedavi Merkezi'nde morga kaldırılan cenaze daha sonra baba evinin bulunduğu Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu Beldesi'ne götürüldü.


Şehit Doğan'ın cenazesi burada önce baba evine daha sonra da cenaze namazının kılınacağı Beyoğlu Bahçelievler Camii'ne getirildi. Şehidin yakınları burada tabuta sarılarak uzun süre gözyaşları döktü.


Şehidin küçük kızı Elif Nur Doğan da gözyaşları içerisinde akrabaları tarafından teselli edildi. Şehidin eşi Ayşegül Doğan ise eşinin tabutuna gözyaşları içerisinde sarıldı. Eşinin fotoğrafını öpen Doğan, "Kalk da evladını gör." diyerek ağladı.


Şehit Doğan için düzenlenen törene vatandaşlar da yoğun katılım gösterdi. Törende şehit Doğan'ın özgeçmişi okunurken, Türk Silahlı Kuvvetleri adına da bir konuşma yapıldı. Daha sonra şehidin naaşı Karapınar Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Şehidin cenaze törenine Kahramanmaraş Vali Vekili Kürşat Kırbıyık, 6'ıncı Kolordu Komutanı Korgeneral Necat Bek, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgenerel Ali Lapanta, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Türkoğlu Kaymakamı Atilla Kantay, Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sezai Akgün, İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek'in yanı sıra çok sayıda mülki ve idari erkan katıldı. (CİHAN)GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler