YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit cenazesinde başörtüsüne "evet" ama resepsiyo
Şehit cenazesinde başörtüsüne "evet" ama resepsiyo
Şehit cenazesinde başörtüsüne "evet" ama resepsiyo
30 Ekim 2008 / 13:08 Güncelleme: 30 Ekim 2008 / 00:00


Manisa'da Cumhuriyet resepsiyonu askerin başörtüsü tepkisine sahne oldu. Manisa Belediye Başkanı başörtülü eşiyle salona geldi, askerler salonu terketti.


Manisa Belediye başkanı Bülent Kar başı örtülü eşi Selma Kar ile resepsiyona gelince  Manisa Birinci Piyade Er Eğitim Tugay komutanlığı ile  İl Jandarma Alay komutanlığından Cumhuriyet balosuna katılan üst düzey rütbeliler eşleri ile birlikte salonu aşamalı bir şekilde terk ettiler.

Manisa valisi Celalettin Güvenç eşi Turan Güvenç ile birlikte Manisa valililiği parkında ki Polis lokalinde bu akşam düzenlediği  Cumhuriyetin 85.yıl dönümü nedeniyle verdiği resepsiyonda yaşanan bu olay katılanlar tarafından üzüntü ile izlenildi.

Saat 19.30  başlayan  resepsiyonda 19.45 te  salona  eşi Naime Babüroğlu ile birlikte giren 1. Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Naim Babüroğlu ile birlikte   İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Mürsel Şahin ve 1. Er Eğitim Tugay komutanı ile İl Jandarma Alay komutanlığından oluşan 15 kişilik gurup,  saat 19.  55 Salona  Belediye başkanı Bülent kar ın türbanlı eşi  Av. Selma kar ile birlikte salona girince birbirinin yüzlerine bakan Askeri erkânda hareket  görüldü önce alt kademedeki albay yarbay ve binbaşı seviyesinde askeri erkân eşleri ile birlikte  kapıdan ayrılırken  kapıda gelenleri karşılayan Vali Celalettin Güvenç ile eşi  askerlerin topluca salondan ayrılmasını anlayamadı ancak  askerlerin 'Sigara molasına gidiyoruz' sözleri duyuldu.

Salondan daha sonra İl Jandarma Alay Komutanı  ayrılırken salona vali girdikten sonra bir süre vali ile birlikte görünen Tugay Komutanı Naim Babüroğlu ile eşi de salonu terk etti.

Valilik parkındaki polis lokalinden ayrılan askerleri aynı parktaki İl Jandarma  Alay Komutanlığı'nın gazinosuna gittikleri görüldü.

Olayla ilgili Manisa Belediye başkanı Bülent Kar, basın mensupların, 'Askerler salonu eşinizin başörtülü olmasından dolayı mı resepsiyonu terketti?' sorusuna 'Ben bu saatten sonra eşimi değiştiremem, bu benim sorunum değil onların sorunu'  cevabını verdi..

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler