YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit annesinden anlamlı bağış
14 yıl önce şehit olan oğlunun elbiselerini Van'daki depremzedelere gönderdi.
Şehit annesinden anlamlı bağış
06 Kasım 2011 / 17:08 Güncelleme: 06 Kasım 2011 / 17:15

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Mediha Gül, 14 yıl önce şehit olan oğlunun giysilerini Van'daki depremzedelere gönderdi.

İskenderun'un Şehit Pamir Caddesi'nde oturan emekli olan Mediha Gül (61), eşi Abdulkerim ile Mardin'in Ömerli ilçesinde 14 yıl önce teröristlerin döşediği mayına basarak 22 yaşında şehit olan oğlu Ali Gül'den hatıra kalan giysileri, Van'daki depremzedelere gönderme kararı aldı.

Eşiyle oğlunun giysileri gönderilmek üzere Türk Anneler Derneği İskenderun Şubesi yetkililerine teslim eden Mediha Gül, kendisine bağlanan ve 3 ayda bir verilen bin 800 lira tutarındaki şehitlik maaşını da depremzedelere bağışlayacağını söyledi.

Van'da yaşanan depremden dolayı büyük üzüntü içerisinde olduklarını belirten Gül, ''Şehit oğlumun giysilerini kimseye vermeyecektim. Ama Van'da meydana gelen deprem aile olarak bizleri üzdü. Ben de Türk Anneler Derneği İskenderun Şubesi aracılığı ile içerisinde oğlumun eşyalarının da bulunduğu bir yardım paketini depremzedelere gönderdim. 3 aylık şehitlik maaşını da hesabıma yatırılır yatırılmaz, depremzedeler için açılan banka hesabına aktaracağım'' dedi.

Böyle acıların bir daha yaşanmamasını dileyen Gül, şöyle konuştu:

''Bizler bu vatanda kardeşçe yaşıyoruz. Birbirimize her zaman destek olmalıyız. Oğlum 11 Nisan 1997 yılında şehit oldu. Her şehit haberinde yüreğimiz sızlıyor. Oğlumun montu, iki kot pantolonu, gömlekleri, kumaş pantolonları, kazakları, inşallah muhtaç kişilere ulaşır. Türk Anneler Derneği İskenderun Şubesi yetkililerine de böyle bir kampanya başlattıkları için teşekkür ederim. Allah depremzedelere yardım etsin.''

Şehit Babası Abdulkerim Gül ise deprem haberlerini duyunca çok üzüldüklerini belirterek, ''Elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Ben oğlumu bu vatan için şehit verdim. Vatan sağolsun. Başka canlar yanmasın. Depremde zarar gören tüm vatandaşlarımıza Allah yardım etsin. Zor bir durum'' diye konuştu. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler