YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit annesi paşaları şikayet etti
Şehit annesi paşaları şikayet etti
21 Ocak 2011 20:45
Hantepe saldırısında şehit olan onbaşı Samet Yılmaz'ın ailesi terfi etmek için AYİM'e başvuran 3 generali Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'a şikayet etti.

Hantepe saldırısında şehit düşen Uzman Onbaşı Samet Yılmaz'ın ailesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a terfi ettirilmedikleri için Askerî Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM)'e başvuran üç generali şikayet etti. Şehidin kardeşi Sedat Yılmaz, generallerin terfi ettirilmemesini istedi.

Arınç, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Turgutlu Belediyesi'ni ziyaret etti. İki bakan burada Hantepe'de şehit düşen Samet Yılmaz'ın kardeşi Sedat Yılmaz, babası Selahattin Yılmaz ve annesi Hatice Yılmaz ile görüştü. Şehidin kardeşi, Hantepe saldırısının araştırılmasını isteyerek, "2010 yılında çok büyük bir acı bir olay yaşadık. Üç generalin terfi ettirilmemesini istiyoruz." dedi.

Arınç, şehidin kardeşi Sedat Yılmaz'a Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde iş verildiğini söyledi.

Şehidin ailesiyle ilgili Manisa Valisi ve Turgutlu Belediye Başkanı'ndan sık sık bilgiler aldığını belirten Arınç, "Acılarını tazelemek istemiyorum. İhtiyaçlarını gidermek devletin görevi. Belediye Meclisimiz oybirliği ile ailesine ev yapma kararı aldı. Biz şehidimizin ailesine karşı görevimizi yapıyoruz. Torba yasa tasarısı ile şehitlerimizin yakınlarına daha fazla imkan sunma imkanına kavuşacağız. Ailenin iki ferdine iş ve Toplu Konut İdaresi'nden ev vereceğiz." diye konuştu.

Arınç, Hantepe olayıyla ilgili çok şey söylenip yazıldığını kaydetti. Genelkurmay Başkanlığı'nın soruşturma başlattığını hatırlatan Arınç, "Olayın aydınlatılması hepimizin isteği. Aile kadar bunu biz de istiyoruz. İhmalkarlık varsa sorumluların bulunmasını istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler