YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit annesi barış için haykırdı!
Samet Yılmaz, 4 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit olmuştu. Gözü yaşlı anne Hatice Yılmaz, evladının şehit olduğu mevziye giderek "Artık başka analar ağlamasın" dedi.
Şehit annesi barış için haykırdı!
06 Eylül 2014 / 20:02 Güncelleme: 06 Eylül 2014 / 21:52

İlçe merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Baski üs bölgesi 1. Hudut Tabur Komutanlığında görev yaparken, terör örgütü PKK üyelerinin 20 Temmuz 2010'da düzenlediği saldırıda şehit düşen 6 askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Samet Yılmaz'ın ailesi, çocuklarının şehit edildiği yeri görmek istedi.

Yılmaz ailesinin isteği üzerine harekete geçen Genelkurmay Başkanlığı, şehidin Manisa'da yaşayan babası Selahattin Yılmaz, annesi Hatice Yılmaz, ağabeyi Sedat Yılmaz ve dayısı Aycan Açıkgöz'ü Van İl Jandarma Alay Komutanlığından ağırlandıktan sonra askeri helikopterle Hakkari Yüksekova'ya geçti.

Yüksekova'a bir süre dinlendikten sonra başka bir helikopterle Çukurca ilçesine geçen aile, burada da 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili tarafından karşılandı.

Aile üs bölgesini gezdi

Aile ardından Sevgili ile birlikte Baski üs bölgesinde gitti. Aile üyeleri, askerler eşliğinde üs bölgesini gezdi ve 2010 yılında yapılan saldırı hakkında bilgi aldı.

Oğlum gitti barış gelsin

Gözü yaşlı anne Hatice Yılmaz, "Başkaları da yanmasın. Artık başka analar ağlamasın" dedi. Şehidin babası da "Bu vatan hepimizin, çocukların ölmesini istemiyoruz. Birlikte yaşayalım" diye konuştu.

 

ENSONHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler