YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ailesinden Zaman'ın haberine yalanlama
Şehit ailesinden Zaman'ın haberine yalanlama
26 Ocak 2015 15:00
Niğde'nin Ulukışla ilçesinde, 20 Mart 2014'te rutin yol kontrolü sırasında güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Adil Kozanoğlu'nun babası Duran Kozanoğlu, Zaman Gazetesi'nde çıkan haberi yalanladı.

Duran Kozanoğlu, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Niğde'den aradığını söyleyen bir kadının, oğlunun şehit olduğu olay ve hazırlanan iddianameyle ilgili soru sorduğunu belirtti.

Kadının sorularını, mahkemeyle ilgili olduğunu düşünerek cevaplandırdığını ifade eden Kozanoğlu,

"Bana, 'avukat tuttunuz mu' diye sordu ben de gönüllü avukat yapmak isteyenlerin olduğunu belirttim. Konuşmamamızın hepsi bu yönde. Birkaç gün sonra bazı basın yayın organlarında 'devlet bize bakmıyor' şeklinde söylemediğim şeyler yazıldı. Çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Devlet yetkilileri her zaman yanımızda oldu, çıkan habere anlam veremedim" diye konuştu.

Şehit Jandarma Astsubay Adil Kozanoğlu'nun babası Duran Kozanoğlu, "devletin kendileriyle ilgilenmediği" yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Kozanoğlu, ayda birkaç kez görüştüğü mülki amirlerin kendilerine her konuda yardımcı olduklarını dile getirdi.

Herhangi bir ihtiyaçları olduğunda devletin kapısını rahatlıkla çaldıklarını anlatan Kozanoğlu, "Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık. Herkes hatırımızı sayıyor, kimseyle sorunumuz yok. Önemli olan birlik beraberliğimiz, Allah devletimize zeval vermesin. Devlet olmazsa millet olmaz, millet olmazsa devlet olmaz" ifadelerini kullandı.

 

Kozanoğlu, kendisini arayan kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağını sözlerine ekledi.
Niğde'nin Ulukışla ilçesinde 20 Mart'ta, uygulama yapan güvenlik güçlerine ateş açarak Jandarma Astsubay Adil Kozanoğlu ve polis memuru Adem Çoban'ı şehit eden, kamyonunu gasp ettikleri bir kişiyi de öldüren yabancı uyruklu 3 terörist tutuklanmıştı.

18:43
 // +++
bazıları için ZAMAN KAHPELIK zamani...
26 Ocak 2015 18:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler