YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ailesinden vakur duruş
Şehit ailesinden vakur duruş
09 Ağustos 2016 12:00
Özel Kuvvetler Komutanlığı’na girmeye çalışan darbeci generali vuran ancak kendisi de şehit düşen Ömer Halisdemir’in ailesi: Devlet dışında kimseden yardım istemiyoruz. Sadece Ömer’in de okuduğu okul yenilensin yeter

Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan darbeci generali, şehit olma pahasına vuran Niğdeli Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesine, devlet ve tüm Türkiye sahip çıktı.

Şehidin doğduğu Çukurkuyu kasabasına park ve anıt yapılıyor, kasabanın yolları asfaltlanıyor. Ancak kahramanın ailesi asil bir tavır göstererek, "Biz devlet dışında kimseden yardım istemiyoruz. Sadece Çukurkuyu'da Ömer'in de okuduğu okul yenilensin yeter" dedi.

KASABA YENİLENİYOR

Darbe girişiminin yaşandığı gece, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışan darbeci general Semih Terzi'yi vuran ancak kendisi de şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir, darbe girişiminin seyrini değiştiren isim olmuştu.

Şehidin ailesine devlet ve tüm Türkiye sahip çıktı, her türlü imkân seferber edildi. Şimdi de şehidin baba ocağı Niğde'nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde Ömer Halisdemir adına bir park ve anıt yapılıyor. Kocaeli Belediyesi'nin yapımını üstlendiği park ve anıtın inşaatına başlandı. Halisdemir'in doğduğu Çukurkuyu'nun yolları da asfalt ve parke taşı ile döşeniyor.

EVİNİN BİTTİĞİNİ GÖREMEDİ

Şehit Ömer Halisdemir'in en büyük hayali, emekli olduktan sonra Çukurkuyu'ya yerleşmekti. Bu nedenle kasabada bir arazi satın alan Halisdemir'in, şehit düşmeden önce bankadan kredi çektiği ve ev yaptırmaya başladığı ortaya çıktı.

Şehidin kredi çekerek parasını peşin ödediği evi tamamlamak için inşaat işçileri çalışıyor. Ağabey Halisdemir ise, "Ömer arazinin etrafını duvarla çevirdi, içine kendi elleri ile meyve ağaçları dikti. Kendisi ve ailesinin oturacağı evi yaptırmak için uğraşıyordu. Ancak evinin tamamlandığını göremedi" diyor.

 

SABAH

Allah sabır versin...
 // Erhan
Bu ülke, onurlu, gururlu, inançlı ve tertemiz insanların gayretleri ve duaları sayesinde herdaim ayakta kalacaktır Allahın izniyle... Allah hepinizden, hepimizden razı olsun......
09 Ağustos 2016 14:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler