YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ailelerine hakaret eden Selahattin Duman Hürriyet'ten kovuldu
Şehit ailelerine hakaret eden Selahattin Duman Hürriyet'ten kovuldu
02 Mayıs 2016 19:23
Şehit ailelerine ‘paragöz’ ve ‘para için çocuklarının ölmesini istiyorlar’ gibi sapıkça fikirlerini Hürriyet’teki köşesinden dile getiren ve mahkeme tarafından şehit ailelerine tazminat ödemeye mahkum edilen Selahattin Duman Hürriyet’ten kovuldu.

Hürriyet gazetesinde 27 Eylül 2015 tarihinde yatımlanan köşe yazısında şehit ailelerinin 100 bin lira fazladan almak için "diğer çocuğum da devlete feda olsun" şeklinde açıklamalar yaptığını yazan Selahattin Duman'a sosyal medyadan büyük tepki gelmişti. Duman yazısında, "Bir çocuğum daha olsaydı veya bir çocuğum daha ölseydi. Bir ile iki çocuk arasında ne fark var diyeceksiniz? Cevap vereyim 100 bin lira. O baba ölen çocuğu için 100 bin lira aldı. İki çocuk kaybetse 200 bin lira alacaktı." ifadelerini kullanmıştı.

Şehit aileleri tarafından dava edilen Duman, 28 Nisan’da bu sözlerinden dolayı ailelere tazminat cezası ödemeye mahkum edildi.

TATİLE ÇIKIYORUM DEDİ, GERİ DÖNEMEDİ

Selahattin Duman’ın 31 Mart’taki yazısında "İki haftalık bir tatil süresi içinde ortalıkta görünmeyeceğim, keyfiyeti sevgili okurlarıma arz ederim” diye not düşmüştü. Ancak Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Hürriyet gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici, Duman'ın gazeteden ayrıldığını açıkladı.

"Maalesef Selahattin Duman artık Hürriyet’te yazmayacak" diyen Bildirici, "Okurların sorularını yanıtsız bırakmanın doğru olmadığını düşündüğüm için bu bilgiyi aktarmak bana düştü" ifadelerini kullandı.

"YAZARLARIN VEDA SÜRECİ ŞEFFAF OLMALI"

Hürriyet'i bu konuda "şeffaflığa" davet eden Bildirici "Bence yazarların veda süreci de şeffaf olmalı. Her yazar, mümkünse bir veda yazısıyla ve de gazete yönetiminin okuru bilgilendirmesiyle ayrılmalı Hürriyet’in sayfalarından..." dedi.

herkes insan olamaz
 // muammer bekaroğlu
bazı yaratıklar vardır insana benzer ama insan değildir,insanın aklı fikri zihni ve hisleri vardır,hissiz olanda yaratıkdır....
02 Mayıs 2016 Pazartesi 20:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler