YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit aileleri hesap soracak
20 Temmuz'daki Hantepe saldırısında şehit düşen 7 askerin aileleri, saldırıda çocuklarının ihmale kurban gittiğini, kasıt olduğunu belirterek sorumlular hakkında dava açacaklarını söyledi.
Şehit aileleri hesap soracak
10 Ağustos 2010 / 08:29 Güncelleme: 10 Ağustos 2010 / 08:37

Aileler, Heron bildirmesine rağmen 7 erin ölümüne göz yumanlardan hesap soracak

Hantepe mevkiine 20 Temmuz gecesi düzenlenen saldırıda 7 asker şehit düşmüştü. Olayın ardından Heronların baskını haber verdiği, ancak buna karşın yardım gelmediği iddia edilmişti. ‘Heron skandalı’yla yeniden gündeme gelen Hantepe saldırısında çocuklarının ihmale kurban gittiğini düşünen şehit aileleri, kasıt olduğunu belirterek sorumlular hakkında davacı olacaklarını açıkladı.

KASIT VAR

Şehit Hakan Yutkun’un babası Zafer Yutkun, star’a yaptığı açıklamada, “Oğlumuzun şehit olmasından çok, yardım gitmemesine ve bile bile ölmesine kahroldum. Bu olayda ihmalin ötesinde kasıt var. O görüntüler çıkana kadar, ‘çatışma oldu ve şehit düştü’ diye biliyorduk. Destek gitmemesi kasıttan başka bir şey değil. Sorumluların yargı önüne çıkarılıp cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

BAŞKA ÇOCUKLAR ÖLMEZ

Baba Yutkun, “Bu görüntüler üzerine mahvolduk. Oğlum geri gelmeyecek, ama en azından başka çocukların ölmesini engelleyebiliriz” diye konuştu. Yeğeni Mesut Keklikçi’yi kaybeden İbrahim Keklikçi ve Samet Yılmaz’ın babası Abdülkadir Yılmaz da dava açmayı düşünüyor.
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler