YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehir giriş-çıkışları tutuldu
Otoban girişinde yapılan aramada araçlarda çok sayıda bıçak, jop, sopa, beyzbol sopası gibi malzemeler ele geçirildi.
Şehir giriş-çıkışları tutuldu
28 Temmuz 2010 / 17:31 Güncelleme: 28 Temmuz 2010 / 17:31

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, PKK'lı teröristlerin 4 polis memurunu şehit etmesinin ardından büyük gerilim ve olaylara sahne olan Hatay'ın Dörtyol ilçesine yarın yapacağı ziyaret öncesi güvenlik güçleri bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.  

Dörtyol ilçesinin Hatay ve Adana tarafından giriş ve çıkışlarını uzun namlulu silahlarla tutan güvenlik güçleri,  gelen araçları didik didik arıyor. Otoban girişinde yapılan aramada araçlarda çok sayıda bıçak, jop, sopa, beyzbol sopası gibi malzemeler ele geçirildi.  
 

Bu arada 4 polis memurun şehit olduğu ilçede yaşanan olayların ardından bütün evlere ve işyerleri adeta Türk bayrakları ile donatıldı. Dörtyol'da hemen her eve Türk bayrakları asılması dikkat çekti. Bütün cadde ve dükkanlar asılan bayraklarla adeta kırmızı-beyaz bir görüntüye büründü. Doğu kökenli vatandaş ve esnaf da korkudan ev ve işyerlerine Türk bayrağı astı.  
 

İlçede yaşanan olaylar ve Demirtaş'ın programı hakkında konuşan, camları kırılan, tezgahları dağıtılan doğu kökenli vatandaşlar, PKK'nın eylemlerinin kendilerine fatura edilmesinin haksızlık olduğunu dile getirerek   "PKK'nın yaptığını neden biz Türk halkına malediyorlar. Biz Dörtyol'da uzun yıllardır barış içinde yaşıyoruz. Sorgu sual yapılmadan sırf Doğulu olduğumuz için biz zarara uğratılıyoruz. Yetkililerin bu konuda üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz. Yaşanan olayların son bulmasını istiyoruz, gerginlik istemiyoruz" dediler.  
 

İsmini vermek istemeyen Dörtyollu bir vatandaş ise BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın Dörtyol'a giremeyeceğini, girdiği takdirde daha büyük olayların çıkacağını ve sonucuna katlanacağını söyledi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler