YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidin cenazesine geniş katılım
Şehidin cenazesine geniş katılım
Şehidin cenazesine geniş katılım
21 Kasım 2008 / 07:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Diyarbakır’da şehit olan Güngör'ün kardeşinin PKK saflarında askerimize kurşun sıktığı ortaya çıktı.


Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düşen er Fevzi Güngör, memleketi olan Bitlis'in Güroymak ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.


Dün gece teröristlerle girdikleri çatışmada 1987/4 tertip Piyade Er Fevzi Güngör'ün şehit olduğu haberi, evinde büyük bir yas yaşanmasına sebep oldu. Anne Melike Güngör ağıtlar yakarken, komşuları ise acılı anneyi teselli etmeye çalıştı. Akşam saatlerine doğru cenazesi Güroymak'a getirilen Şehit Fevzi Güngör için Güroymak Kümbet Camii'nde bir tören düzenlendi. Törende şehidin özgeçmişi okundu. Zorlukla ayakta duran şehit babası Ekrem Güngör'ü komutanlar teselli etti. Burada kılınan cenaze namazının ardından dualar edildi. Şehit tabutu Tatvan 6. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatan ve Güroymak Kaymakamı Rıfat Altan tarafından omuzlarda taşınarak cami çıkışına getirildi. Burada cenaze yürüyüşü ile anayola kadar getirilen şehit tabutu oradan da cenaze aracı ile Güroymak Asri Mezarlığı'na taşındı. Şehit naaşı 2 bin kişinin katılımıyla toprağa verildi.


ŞEHİTİN KARDEŞİ DAĞDA


Öte yandan Şehit komando er Fevzi Göngör’ün 26 yaşındaki ağabeyi Ferdi Güngür’ün 2007 yılında örgüte katıldığı ve Van Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da 6 Haziran 2007 tarihli kararla arandığı belirtildi. 


TÖRENE GENİŞ KATILIM


Törene, Tatvan 6. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatan, Vali Yardımcısı Harun Başıbüyük ile Hakan Burak Uz, Jandarma Alay Komutanı Albay Turhan Yazıcı, Bitlis Emniyet Müdürü İbrahim Bıçakçı, Bitlis Belediye Başkanı Cevdet Özdemir, Güroymak Kaymakamı Rıfat Altan, Güroymak Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu, daire amirleri ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler