YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidin anneye son mesajı
Hakkari'deki 24 şehitten biri olan piyade Mesut Kazanç'ın ölmeden önce Facebook'ta annesine yazdığı son mesaj yürekleri dağladı.
Şehidin anneye son mesajı
20 Ekim 2011 / 11:02 Güncelleme: 20 Ekim 2011 / 11:11

Hakkari'deki hain saldırıda şehit düşen Erzurumlu Piyade Onbaşı Mesut Kazanç'ın 8 aylık asker olduğu öğrenildi. Şehidin ölmeden önce annesine son mesajı ise, "Kalbim çok ağrıyor, öp de geçsin anne" oldu.   

24 şehitten biri olan Mesut Kazanç, Şevket ve Mesude Kazanç çiftinin 5'i kız 6 çocuğundan biriydi. 8 ay önce askere giden Mesut Kazanç'ın şehit olduğu haberi, Erzurum 9'uncu Kolordu Komutanlığında görevli askeri yetkililer tarafından aileye bildirildi.   

Baba Şevket Kazanç ile anne Mesude Kazanç, haberi alır almaz baygınlık geçirdi. Şehit evinin önünde bekletilen ambulansla, acılı anne ve baba hastaneye kaldırıldı. Köylüler, şehit evinin önünde toplanıp gözyaşı döktü. Şehidin kız kardeşleri ile amcası ve dayısı ile halası da bir süre sonra baygınlık geçirdiği için askeri araçlarla hastaneye kaldırıldı.   

KÜÇÜK KADİR'İN GÖZYAŞLARI   

23 yaşındaki piyade onbaşı Mesut Kazanç'ın 12 yaşındaki yeğeni Kadir Kazanç, amcasının ölüm haberinin alır almaz gözyaşlarına boğuldu. Acılı çocuk, görevli bir asker tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Köyde tek katlı pirketten yapılma bir evde ailesiyle birlikte oturan Mesut Kazanç'ın askerden önce çiftçilik yapan babasına yardım ettiği, tarlada çalıştığı öğrenildi. Şehit onbaşı Kazanç'ın kız kardeşi Özlem Kazanç, kardeşinin fotoğrafına evin önünde uzun süre sarılıp gözyaşı dökerek duygulu anların yaşanmasına neden oldu.   

ANNEYE SON MESAJ; "KALBİM ÇOK AĞRIYOR ÖP DE GEÇSİN ANNE"  

Şehit askerin sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasındaki son mesajı yürekleri dağladı. Facebook'taki duvarına 15 Eylül akşamı saat 21.26'da "Eskiden düşerken dizim yaralanır acıyla önünde sizi çekerken dur öpeyim de geçsin yavrum derdin anne şimdi ise kalbim çok ağrıyo öp de geçsin anne" diye yazan şehit askerin, son mesajı herkesi duygulandırdı. 26 Şubat 2011'de 91/2 tertip olarak silah altına alınan ve Erzincan'daki acemi eğitiminden sonra usta birliği için Hakkari'ye giden Erzurumlu şehit er Mesut Kazanç, son mesajında annesine seslendi.   

15 Eylül'de yazdığı son mesajında annesine hitaben, "Eskiden düşerken dizim yaralanır acıyla önünde sizi çekerken dur öpeyim de geçsin yavrum derdin anne şimdi ise kalbim çok ağrıyo öpde geçsin anne" diye yazan şehit asker, acı haberin ardından Facebook sayfasını ziyaret edenleri duygulandırdı. Şehit asker Kazanç, 20 Ağustos'ta yazdığı mesajında ise bir gün ölürse, bunun mutlaka bir sebebini bulmuş olacağını savundu. Şehit askerin mesajı şöyle; "Bir çiçeğin açmak için sebebler bulduğu gibi yaşama dair sebebler bulmak için yaşıyorum eğer bir gün gelirde yaşamak için bir sebeb bulamaz isem ölmek için bir sebeb bulmuşum demektir"

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler