YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidin amcasının dükkanına Kürt diye saldırdılar!
Hatay'daki şehit düşen Piyade Er Gökhan Çakır'ın amcası "Dün iş yerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırdılar. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunu öğrendik" dedi.
Şehidin amcasının dükkanına Kürt diye saldırdılar!
11 Eylül 2015 / 02:50 Güncelleme: 11 Eylül 2015 / 09:23

Suriye sınırında devriye görevi sırasında açılan ateş sonucu şehit düşen ve aslen Muşlu olan Piyade Er Gökhan Çakır'ın İzmir'in Aliağa ilçesindeki baba ocağında yas var. Evlerinden Kürtçe ağıtlar yükselen Çakır ailesi bir yandan evlatlarını yitirmenin acısıyla yanarken, diğer yandan da terörü protesto etmek bahanesiyle sokağa çıkanların işyerlerine saldırı girişiminde bulunmaları nedeniyle kırgın.

Şehit askerin amcası Kutbettin Çakır, "Dün işyerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi. Ocağımız yıkıldı. Biz Kürt'üz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca'da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" diye konuştu.

Amca Çakır yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çektirdiği fotoğrafı gönderdiğini ve "Ben vatanın namusunu koruyorum" dediğini aktardı.

Yapmayın
 // fezadettin özenç
Benim bir sürü doğulu arkadaşım var. İçlerinde öyle milliyetçi, vatanını seven insanlar var ki! Bu arkadaşlarımızla PKK soysuzlarını ve HDP li uşakları nasıl aynı kefeye koyabilirsiniz ? YAPMAYIN....
11 Eylül 2015 Cuma 12:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler