YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şehidimizin olduğu yer bizim vatanımızdır'
'Şehidimizin olduğu yer bizim vatanımızdır'
15 Ocak 2013 13:13
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 'Bizim için vatan, ne Edirne-Kars arasıdır ne de Sinop-Mersin arası. Bizim için şehidimizin olduğu yer vatanımızdır.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''Bizim için vatan ne Edirne-Kars arasıdır ne de Sinop-Mersin arasıdır. Bizim için şehidimizin olduğu yer vatanımızdır. Tarihe bu perspektiften bakıyor ve gelecek ufkumuzu bu değerler üzerine inşa ediyoruz'' dedi.

AK Parti'den yapılan açıklamaya göre, Bakan Davutoğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katıldı.

Davutoğlu, Ankara Palas'taki toplantıda, AK Parti'nin Genel Merkez Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyelerine dış politika vizyonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, ''Bizim için bir vatandaş vardır aynı vatanı paylaştığımız bir de tarihdaş vardır aynı tarihi taşıdığımız. Bir Pakistanlı bizim tarihdaşımızdır, bir Mısırlı bizim tarihdaşımızdır'' ifadelerini kullandı.


-''Şehidimizin olduğu yer bizim vatanımızdır''-


Gençlere, özellikle yakın tarihi çok iyi okumaları tavsiyesinde bulunan Davutoğlu, ''Son yüzyılda bu topraklarda yaprak bile kımıldamış olsa bunu ezbere bilmelisiniz. Tarihinizi ne kadar sağlam bilirseniz gelecek ufkunuz o derece sağlam olur. Gençler, ne olursa olsun yürümekten vazgeçmeyin. Ben yorulduğumda babam, dedelerim gözümün önüne gelir ve kendi kendime 'Ne biz babalarımız kadar yorulduk ne de dedelerimiz kadar kanımız aktı' der ve tekrar kendime gelirim'' diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''Bizim için vatan, ne Edirne-Kars arasıdır ne de Sinop-Mersin arası. Bizim için şehidimizin olduğu yer vatanımızdır. Tarihe bu perspektiften bakıyor ve gelecek ufkumuzu bu değerler üzerine inşa ediyoruz'' dedi.

Davutoğlu, konuşmasının ardından gençlerin sorularını da cevapladı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler