YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz'
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi biz bir şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz" dedi.
'Şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz'
09 Eylül 2015 / 18:31 Güncelleme: 09 Eylül 2015 / 18:39

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle dönemlerde ifade ettiği gibi 'biz bir şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca ifade etmiştir. Şehidimizin bir damla kanı veya şehit annesinin bir damla göz yaşı her iktidardan ve koltuktan daha değerlidir, daha kıymetlidir. Bu anlayışı yıllardır ortaya koyan Sayın Erdoğan'ın sözlerinin çarpıtılması ayrı bir provokasyondur" dedi.

Akdoğan, AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akdoğan, 11 Temmuz günü KCK'nın tek taraflı olarak eylemsizliği bitirdiğini ilan ettiğini hatırlatarak, örgütün daha sonra "devrimci halk savaşı" başlattıklarını duyurduğunu kaydetti. Benzer açıklamaları 14 Temmuz'da Bese Hozat, ardından da Cemil Bayık'ın da yaptığını ifade eden Akdoğan, şunları söyledi:

"Diğer bir çarpıtmada Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden yürütülmektedir. Siyasi bir projesi, vizyonu olmayanlar. Erdoğan karşıtılığı üzerinden bu açığı gidermeye çalışıyorlar. Bütün siyasi varlığını takıntı şeklinde buna endeksliyorlar. Erdoğan karşıtlığı bu çevrelerin gözünü kör etmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle dönemlerde ifade ettiği gibi 'biz bir şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız defalarca ifade etmiştir. Şehidimizin bir damla kanı veya şehit annesinin bir damla göz yaşı her iktidardan ve koltuktan daha değerlidir, daha kıymetlidir. Bu anlayışı yıllardır ortaya koyan Sayın Erdoğan'ın sözlerinin çarpıtılması ayrı bir provokasyondur".  

Akdoğan, Dağlıca ve Iğdır başta olmak üzere farklı yerlerdeki alçak terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlere başsağlığı dileyerek,  "Onlar bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için canlarını feda ettiler. Onlar bu milletin kardeşliği, birlik ve beraberliği için serdengeçtiler. Kutsal vatan toprağı ve albayrak için kanını akıtan bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun" dedi. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler