YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehidimizi uğurladık
Şehidimizi uğurladık
28 Mayıs 2012 15:17
Cudi Dağı'nda operasyon yürüten güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan teğmen Korhan Kuruçay'ın cenazesi Kurşunlu ilçesinde toprağa verildi.

Besta bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan teğmen Korhan Kuruçay'ın (25) cenazesi, Kurşunlu Devlet Hastanesi'nden alınarak evinin önüne getirildi.

Şehidin babası Ünal Kuruçay ve diğer yakınları, Hacı Bekir Mahallesi'ndeki evlerinde taziyeleri kabul etti.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'ın taziyelerini ilettiği baba Kuruçay, ''Ben 62 yaşındayım. Şimdi olsa askere giderim. Bir eksildik, bin varız. Taziyeyle geçiştiriyoruz. Şehitlerimizin hepsi unutuluyor. Bunu da unutacağız'' dedi.

Vali Özcan da şehit Kuruçay'ın kendi evlatları olduğunu ve asla unutmayacaklarını söyledi.

Baba Ünal Kuruçay, gazetecilere yaptığı açıklamada, duygularının anlatmakla bitmeyeceğini belirterek, ''Vatan için gencecik oğlumu kaybettim. Bu evlatlarımız bizi ayakta tutuyor. Ülkemizi kimseye yedirmeyiz'' diye konuştu.

Evinin önünde helallik alınmasının ardından Belediye Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Vali Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşlar ve askeri erkan katıldı.

Şehit için saygı duruşunda bulunulması sırasında Kuruçay'ın 7 Nisan'da nikahları kıyılan ve haziranda düğün yapmayı planladığı eşi Hicret Kuruçay ile annesi Nezire Kuruçay asker selamı verdi. Boynundaki kolyede eşine ait olduğu tahmin edilen alyans taşıyan Hicret Kuruçay, verilen sandalyeyi istemedi, ayakta duracağını söyledi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracına konularak ilçe mezarlığına götürüldü. Binlerce kişi cenaze aracının arkasından mezarlığa kadar slogan atarak yürüdü. Cenaze, ilçe mezarlığında burada toprağa verildi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Kalyoncu, şehidin annesi Nezire Kuruçay'a Türk bayrağı ile oğlunun fotoğrafını verdi.

Çatışmada 2 asker yaralanmıştı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler