YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehid pilotun cesedine ulaşıldı
Şehid pilotun cesedine ulaşıldı
24 Ocak 2012 13:27
Foça'da düşen askeri helikopterdeki Pilot Teğmen Sağır'ın cesedine ulaşıldı....

İzmir'in Foça ilçesinde denize düşen, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait T-37C tipi eğitim uçağında bulunan 23 yaşındaki Pilot Teğmen Serkan Sağır'ın cesedine ulaşıldı. Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Komutanlığı'ndan 16 Ocak 2012 günü havalanan, içinde 35 yaşındaki Pakistanlı Binbaşı Masood Hussain Chhachhar ve Teğmen Sağır'ın bulunduğu uçağın, saat 16.05 sıralarında Aslanburnu mevkisinde denize düştüğü belirlenmişti.

Uçağın enkazına ve pilotlara ulaşmak için başlatılan çalışmalar sonucunda ana gövdeye Yeni Foça beldesinin 5 kilometre açığında ve 125 metre derinlikte ulaşıldı. Aramaları aralıksız sürdüren ekiplerin çalışmaları sonucu Teğmen Serkan Sağır'ın cesedine, dokuz gün sonra Yeni Foça Tavşan Adası açıklarında, enkazın bulunduğu bölgenin yakınlarında ulaşıldığı belirtildi.

Türkiye ile Pakistan arasında imzalanan askerî eğitim işbirliği anlaşması çerçevesinde Türkiye'de görev yapan Pilot Binbaşı Chhachhar'ın cesedi ise havadan, karadan ve denizden yapılan aramalar sonucu 20 Ocak'ta bulunmuştu.Şehit binbaşının cenazesi, dün (23 Ocak) Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda düzenlenen askerî törenin ardından ülkesine gönderildi, bugün de Lahor şehrinde toprağa verildi. (CİHAN)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler