YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şefkat Tepe'yi yerden yere vurdu!
Şefkat Tepe'yi yerden yere vurdu!
14 Şubat 2014 00:30
Cemaatin eski yazarı Ahmet Taşgetiren, Şefkat Tepe'deki peygamberimizin gösteriliş şeklini yerden yere vurdu.

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren Samanyolu'nun Şefkat Tepe dizisinde peygamberimizin ışık halinde kamyon kasasında gösterilmesine isyan etti "Nasıl yapabildiniz bunu?" diye sordu.

Cemaate yakın Bugün gazetesinin eski yazarı da olan Taşgetiren Samanyolu yayın grubunda ve kitap basımlarında bin inceleme kurulu olduğunu  islami ölçülere aykırı ifadelerin çıkarıldığını altını çizdi ve o ekibe sordu: Peki ama sevgili dostlar o Şefkat Tepe cinayeti ne?

Taşgetiren eleştirilerinde hedefine Gülen'i de koydu ve peygamberimizin olimpiyatlara geldiği, tweet atma talimatı verdiği rüyaları da eleştirdi, cemaati peygamber üzerinden propaganda yaptığını iddia etti.

Cemaatin kanalının tepe ismi konuştu ve kanalda ilahiyatçı heyeti olduğunu söyleyip, diziye karşı kara propaganda yapıldığını söyledi

Şefkat Tepe klinik olay

Şefkat Tepe başından beri bir klinik olay.

Uyduruk tiplemeleri, aklı zorlayan hikayeleri, “karanlık kurul” komploculuğu ile akla ziyan bir televizyon hadisesi.

Tam bir cinayet

En son yapılan ise Rasulullah’ın hatırasına yönelik tam bir cinayet oldu.

O kan donduran görüntüler nasıl bunca filtreden geçti de ekrana yansıdı. Hiç mi “Yahu ne yapıyoruz biz?” diye soran olmadı?

Danimarka’da karikatür rezaleti yaşanmıştı.

Şefkat Tepe’de ise, karikatürleştirilmiş bir senaryo içinde Rasulullah’ın hatırasına kıyıldı.

Bakın şuna:

Bir ışık huzmesi... Özel timin seslendirdiği salavat-ı şerifeler eşliğinde geliyor. Bu ışık huzmesi Rasulullah’ı temsil etmiş oluyor. Sürekli hareket halinde. Sonra orada peyda olan bir kamyonete binip gitmeye başlıyor. Kamyoneti kim sürüyor, kim Rasulullah’ı nereye götürüyor. Sırlar dünyası Samanyolu’nun klasiği ya. Rasulullah Efendimiz de sırlar dünyasının figürü haline getirilivermiş. Şefkat Tepe’nin özel timleri “Eyvah Peygamberimiz gidiyor” çığlıkları ile arkasından koşuyorlar, bu arada komutan kendini ön tekerleklerin önüne atarak kamyoneti durduruyor. Sonra ışık huzmesi ne oluyor? Meçhul.

Resullah ışık huzmezi aklım duruyor

Ne denebilir bilmem ki.

Bunun tamamı kurgu. Kim karar verir Rasulullah’ı bir ışık huzmesi haline getirmeye ki? Kim böyle bir senaryoda malzeme haline dönüştürür Rasulullah’ı ki? Aklım havsalam duruyor.

Ben, Fethullah Hocaefendi’nin Rasulullah’a aşk derecesinde bağlı bir insan olduğunu düşündüm hep. Onun, Rasulullah’tan şu veya bu şekilde, isimle, işaretle, her ne şekilde olursa olsun bahsedeceği zaman, adeta refleks halinde ayağa kalkma jesti yapmasını hep tekdirle yad ettim.

Resululah propaganda amacına dönüştü

Ama, yine Hocefendi’nin, Olimpiyat Stadındaki Türkçe Olimpiyatları programına, Rasulullah’ın teşrif ettiğine dair bir sözü takdir hisleriyle gündeme getirmesini yadırgadım. Türkçe Olimpiyatları, Türkiye’nin tanıtımı vs. yönleriyle takdire şayan bulunabilir. Ama o programların, Rasulullah’ın güya tebciline mazhar olduğu izlenimi vermek, beni bağışlasınlar ama, Rasulullah’ı propaganda aracına dönüştürmek gibi bir çarpıklığı içeriyor.

Rasulullah’ın -haşa- araçsallaştırılması işi ne yazık ki, bununla sınırlı değil. Son zamanlarda tedavülde bulunan “Rasulullah rüyaları”na, önce, “Acaba kavgada yumruk sayılmaz mantığıyla Camia’nın nasıl uçuk dünyalarda dolaştığı intibaı vermek için bu rüyalar karikatürize mi ediliyor?” kuşkusuyla baktım.

Ama hayır, ve hayret, “Rasulullah rüyaya giriyor ve tweet’leri ikiye katlayın” gibi tavsiyelerde bulunuyor” yollu rivayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

01:02
 // CAHİL CÜHELA TAKIMI
Yav bunlar kafayı sıyırmış, belalarını bulmuşlar. Lanet okumaya bile değmez bunlara. Topunu akıl hastanesine atmak lazım. Böyle meczup tayfa mı olur!? Cidden söylüyorum; bunların kayışı kopmuş. Ne saftirik insanlar var be kardeşim, bir de bu meczuplara inananlar var. Siz de yere batın reytinginiz de! Peygamberi de, reyting malzemesi yaptınız ya; daha da iflah olmazsınız. Ha; bir iftira da, Menzil Şeyhimize atmışlar; neymiş,'' fg aleyhinde konuşanların nikahı düşer'' demiş miş! El insaf! El insaf! Bu iftira Menzil tarafından yalanlanmış ve bunlarla muhattap bile olunmayacağı belirtilmiştir....
14 Şubat 2014 01:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler