YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şefkat Tepe rezaletine büyük tepki!
Gülen cemaatinin kanalı Samanyolu TV’nin Şefkat Tepe dizisinde bir uydurma peygamber rüyası daha yaşandı.
Şefkat Tepe rezaletine büyük tepki!
12 Şubat 2014 / 18:45 Güncelleme: 12 Şubat 2014 / 23:24

Ruhu çağırma ritüelinde Peygamberimiz’in simgelendiği ışık hüzmesi gösterilerek kamyon kasasında taşındığı bir sahne canlandırılıyor.

Fethullah Gülen Cemaati, “uydurma Peygamber rüyaları” skandalına bir yenisini daha ekledi. Cemaatin televizyonu Samanyolu TV’de yayınlanan Şefkat Tepe adlı dizide, Türk ve dünya televizyonlarında bugüne kadar eşine rastlanmadık rezalete imza atıldı. Gülen’in internete düşen ses kayıtlarında yer alan “Hz. Muhammed rüyada tweetleri ikiye katlayın dedi” ifadesinin şoku atlatılamadan, Şefkat Tepe dizisindeki yaşanan skandalda Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ruhunun çağrıldığı bir sahne canlandırıldı.

Tepede rüya anlatmıştı

 Samanyolu TV’deki Şefkat Tepe adlı diziyi izleyenler, gözlerine inanamadı. PKK ile savaşan Sungurlar Timi’nin başının koma halindeyken gördüğü rüyanın canlandırıldığı sahnede görenlere “bu kadar da olmaz” dedirten görüntülere yer verlidi. Daha önce Fethullah Gülen’e ait olduğu ileri sürülen ses kaydında Gülen ile konuşan cemaat üyesi, başka bir üyenin “uydurma Peygamber rüyası” gördüğünü öne sürerek “Hz. Muhammed’in “Tweetleri ikiye katlayın” buyurduğunu söylemişti. Bu ifade sosyal medyada günlerce konuşulurken, yeni skandalda ise Hz. Muhammed ruh çağırma seansına benzeyen bir ritüel sonrasında gökten ışık şeklinde yeryüzüne indiği görüldü. Şefkat Tepe ekibini denetlediği mizanseni yapılan dizide Hz. Muhammed için kamyon kasasına bir taht hazırlandığı ekibin “Hoşgeldiniz” sözleri arasında denetim sonrasına da Hz. Muhammed’in tahta oturduğu anda kamyonun çalıştığı görüldü. Şefkat Tepe ekibi, kamyonun arkasında “Bizi bırakma” diye koşarken ekipten bir üye ise kendini kamyonun altına atarak aracı durdurduğu görüldü.

Uydurma rüyaların İSLAM’DA YERİ YOK

Paralel yapının uydurma peygamber rüyaları tartışma yarattı. Uydurma rüyalara ilahiyatçılar büyük tepki gösterdi.

- Doç. Servet Bayındır (İstanbul Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi): Bunların ‘İslam inancı ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur’ sözünden başka bir şey söylenemez.

- Vehbi Vakkasoğlu (İlahiyatçı yazar): En hassas olmamız gereken konu efendimizdir. Çünkü o, İslam’ın namusudur.  Onu her kültürden insan izliyor ve yanlış anlamalara neden olabilir. Hz. Muhammed’i asla yanlış anlamaya yer verecek şekilde kurguda kullanmayı hoş karşılamıyorum.

- Prof. Dr. Mustafa Öztürk (Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi): Peygamber istismarı olduğunu düşünüyorum tek kelimeyle. Çağdaş israiliyat olduğunu düşünüyorum. Bunun dini afyon gibi kullanma malzemesi olduğunu düşünüyorum. Eşine az rastlanır bir hurafecilik olduğunu düşünüyorum. Peygamber istismarı olarak görüyorum.

- Prof. Dr. Hüseyin Hatemi (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi): Kamyon kasasına peygamber bindiyse her halde Gülen’in yanına da gider. Söylediklerini halka alıştırmak için bu tür şeyler yapıyorlar. Bir de gelip mübarek peygamber Türkçe Olimpiyatı’na da gitmiş. Bu yapılan İslam dünyasında kınanmalı ama ceza verilmemeli.

 

20:44
 // Ramazan Avcı
Kul başına bela gelmez hak yazmadıkça! Hak bela yazmaz kul azmadıkça! cemaat son günlerde azdıkça azıyor ya hayırlısı......
12 Şubat 2014 20:44
20:33
 // M.N.A.
Bu haşhaşi çetesi saf ve temiz anadolu insanini böyle kandiriyorlar mr.gülen rüyasinda görse görse ağbesi şaronu görür dertleşir çünkü dertleri aynı Başbakanımız sayın R.T.E. dan kurtulmak inşallah mr.gülen de bu dertten gider de hadi ağben şaronu bekletme...
12 Şubat 2014 20:33
20:22
 // M.N.A.
Bu haşhaşilerden her sey beklenir haftaya Allahu taalayi`da çağırırlarsa hiç Şaş mayiniz bunlarin hayati palavra insallah peygamber Efendimiz S.A.S .mi pensilvanyadaki at Çiftliğine indirmrzler...
12 Şubat 2014 20:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler