YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sedat Peker: Ben akademisyenleri tehdit etmedim
Sedat Peker: Ben akademisyenleri tehdit etmedim
01 Şubat 2016 19:22
Sedat Peker, internet sitesinde yayınladığı bir yazıda "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği iddiasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.

Anadolu Adalet Sarayı'na gelen Sedat Peker'in ifadesi, Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Levent Kandemir tarafından alındı. 

Yaklaşık 1,5 saat süren ifade işleminin ardından gazetecilere açıklama yapan Peker, akademisyenleri tehdit ettiği yönünde yapılan bir şikayet üzerine savcılığa davet edildiğini belirterek, "Türkiye genelindeki şikayetleri yapan insanları incelediğimiz zaman Paralel Yapı'yla ilişkili olan insanlar tarafından organize bir şekilde çeşitli adliyelere şikayetler yapıldığını gördük. 

İlkokul çocukları birilerini tehdit eder. Ben akademisyenleri tehdit etmedim. Sadece 'eğer bir gün devletimizi yıkmak isteyen insanları desteklemeye devam ederseniz ve hep beraber bu devleti yıkarsanız ortada ne polis, ne asker, ne savcı, ne hakim kalmayacağı için bu ülkenin vatandaşları tarafından oluk oluk kanlarınız akıtılır, kanlarınızda duş alınır' dedim" diye konuştu. 


AA

 // ayhan
Helal olsun Sedat Peker'imize bu yorumu yaptığı icin. Sonuna kadar bu görüşünü destekliyorum....
02 Şubat 2016 06:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler