YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçime günler kala Erdoğan'a çok önemli destek
Seçime günler kala Erdoğan'a çok önemli destek
05 Ağustos 2014 12:15
Güneydoğu ve Doğu Anadolu Risale-i Nur Talebeleri Platformu seçime günler kala destekleyecekleri adayı açıkladı. Ehl-imanı temsil vizyonu nedeniyle Erdoğan'ı destekleyecekklerini söyleyen platform üyeleri diğer adaylara oy vermemiz mümkün değil dedi.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu Çankaya seçimlerinde oyunun rengini açıkladı: Yeni Asya ekolünden gelen Nur Talebeleri olarak, güçlü liderliği, ehl-imanı temsil vizyonu nedeniyle Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi bildiriyoruz
 
Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri Risale-i Nur Talebeleri Platformu, yazılı bir basın açıklaması yaparak cumhurbaşkanlığı seçiminde destekleyecekleri adayı açıkladı. Risale-i Nur Talebeleri Platformu tarafından yapılan açıklamaya Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri'nden Diyarbakır-Silvan, Ergani, Çermik, Kulp, Bismil, Hani-Mardin-Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Mazıdağı-Şırnak-Cizre-Siirt, Bingöl-Genç-Muş, Van-Erciş destek verdi.

Yıkıcı rolleri ortada

Platform'dan yapılan açıklama şöyle: Risale-i Nur Hizmetinin tarihsel sürecinde ve ülkemizin demokrasi tarihinde, Halkçılarla-Irkçıların oynadıkları yıkıcı rollerinin bütün sonuçları apaçık ortada iken, lanse edilen adaya verilecek destek, hiçbir doğru gerekçeyle izah edilemez. Olsa olsa, ya menfi tarafgirlikten doğan bazı arzulara, fikir elbisesini giydirmek olup veyahut 'Ömer'e olan düşmanlık, Ali'ye muhabbet' şeklindeki tezahürden başka bir şey değildir.
 
Diğer adaylara oy vermemiz mümkün değil
 
Üstadın yaşadığı dönemde, Nur'un hizmetine ve Nur'ların müellifine her türlü eza ve cefayı reva gören CHP'nin ve Üstadımızın 'ırkçı' olarak nitelendirdiği ve o vasıfları hala iftiharla savunan ve mezarına dahi tahammül etmeyerek tahrip eden cuntacıların mirası olan MHP'nin ve diğer taraftan ne yaptıkları kamuoyunca bütün bütün malum olan HDP'nin adayına da oy vermemiz mümkün değildir.
 
Yeni Asya ekolünden gelen Nur Talebeleri olarak, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde güçlü liderliği, ehl-imanı temsil vizyonu, manevi değerleri önemseyen duruşuyla ve Türkiye'nin mevcut kazanımlarına vesile olduğunu teşekkür, takdir ve tebrikle Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.
 
Risalelere büyük hizmetleri var

 
Nur talebelerinin aldığı kararı değerlendiren Risalehaber yazarı Abdurrahman İraz, 'Daha önce yapılması gereken bir açıklamaydı. Diğer şehirlerin de destek vermesi gerekir. Bana oy konusunu soran bazı kardeşlerimiz oldu. Ben çok net bir şey söylüyorum, 'Eğer Bediüzzaman sağ olsaydı bugün bu partilere o verir miydi?' dedim, 'vermezdi' dediler.

Bediüzzaman sağ olsaydı, bugün talebelerden bir tanesi bile, CHP'nin ve MHP'nin adayı olsaydı Bediüzzaman oy verir miydi? 'Vallahi vermezdi' dediler. Peki Bediüzzaman'ın oy vermeyeceği kişiye biz nasıl oy verelim? Bugün İslam'a yapılan bir hizmet var. Bizim açımızdan da Risalelere yapılan bir hizmet var. Bizim ölçümüz Kur'an ve tefsiri açısından Risalelerdir. Üstad diyor ki, 'Bir gün gelecek halkçılar ırkçıları elde edecek işte o gün İslam'a zarar vermelerinde korkuyorum' Dikkatli olmalıyız' ifadelerini kullandı.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler