YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim sonrası PKK'dan skandal talep
Cemil Bayık, seçim sonrası ilk taleplerini açıklayarak "Önder Apo temel aktörse, mevcut esaret durumunun son bulması gerekmektedir." dedi.
Seçim sonrası PKK'dan skandal talep
11 Haziran 2015 / 18:52 Güncelleme: 11 Haziran 2015 / 18:58

PKK terör örgütü liderlerinden Cemil Bayık, "Kürt Halk Önderi özgürleşmeden ne müzakere olabilir, ne de çözüm sürecinden söz edilebilir. Önder Apo özgürleşmediği müddetçe Kürt halkına ve Özgürlük Hareketi'ne yönelik saldırıların sonlandırıldığından söz edilemez. Bundan sonraki gelişmelerin nasıl bir seyir izleyeceği Önder Apo'nun özgürleşip özgürleşmeyeceğine bağlıdır." dedi.

ÖCALAN ÖZGÜR OLMADAN OLMAZ

Bayık önümüzdeki dönem Türkiye'de oluşacak seçimden sonra siyasi iktidar için Öcalan'ın özgürlüğünün olmazsa olmaz olduğunu söyle anlattı:

"Bugün Türkiye'nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun çözümünde temel aktör Önder Apo'dur. Eğer demokratikleşme olacak ve Kürt sorunu çözülecekse, bu Önderliğin serbest bırakılması gerekir. Eğer demokratik yaklaşım gösterilecekse en başta da Kürt halkının bu seçimde ortaya koyduğu iradeye saygılı olunması ve gereklerinin yerine getirilmesi gerekir. Yoksa bu tür seçimlerin yapılmasının anlamı kalmaz.

 // ahmet durna konya
Altan beyden bu konu hakkında yorumlar beklıyoruz...
11 Haziran 2015 22:39
 // koc
hdp ye oy verenler opo cıkınca meclise girer sizde cocuk katilini meclise sokmanın sevincini yaşarsınız...
11 Haziran 2015 19:45
 // Metin
Zamanında asmadılar serefsizi şimdi başımıza 'temel aktör'(sözde) oldu anasını satayım...
11 Haziran 2015 19:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler